KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

The future is your choice (9)

15. prosince 2010 v 17:04 | K@rin |  Long Tales
(Aprille Note: Skvělá kapitola....=))


9.

Elena se vyčerpaně svezla na zem. Sotva za sebou zabouchla dveře, došla jí energie. Složila obličej do dlaní a přemýšlela. Měla pocit, že poslední dobou nic jiného nedělá.
A dost! Od teď nebude nad ničím přemýšlet a bude prostě jednat. Už nebude brečet v pokoji a usmívat se na okolí. Když ji Stefan naštve, řekne mu to. Když bude chtít mluvit s Damonem, prostě to udělá a nenechá se odbýt.
Všechno dělá špatně. Kvůli své hlouposti ztratila dobrého kamaráda. Vztah se Stefanem taky není ideální, i když on si asi myslí opak. Milovala ho, to ano. Ale byla to láska jako dřív? Poslední dobou ji dokázal naštvat každou maličkostí a přitom se tak moc snažil. Možná byla chyba v tom, jak moc se snažil.
Elena se rozhodla jít už spát. Bylo sice brzo, ale hlava se jí opravdu motala. Nebylo jí moc dobře. Zítra začne něco dělat, vyrazí si s Bonnie a žádného upíra nechce ani vidět!
Rychle si odskočila do koupelny, převlékla se do pyžama a odešla do pokoje.
"Pěkné pyžamo." Damon?
"Co tady děláš? Jsem unavená." Měla na sobě jen lehkou noční košilku.
Damon stál naproti ní a díval se jí do očí. Elenu to znervózňovala, nevěděla kam s rukama ani jak se tvářit. Srdce jí poskočilo radostí, když ten hlas uslyšela. Přišel sám od sebe. Konečně se dočká. Teď se rozhodne, kam jejich vztah povede dál.
"Eleno, musíme si promluvit."
"Já vím. Snažím se o to už dlouho."
Mlčeli. Ani jeden z nich nevěděl, jak začít.
Nakonec promluvila Elena jako první. "Děkuju ti."
Damon přikývl. "Nesnesl bych, kdyby se ti něco stalo." Stál daleko na druhém konci pokoje. Postupně se přibližoval k ní. Lehce, nesměle.
"Proč? Vždyť si mi dával najevo dost často, co ke mně cítíš." Do mysli se jí vkradla Damona slova, když ho poprvé po dlouhé době spatřila. Byl tak chladný, až ji zamrazilo při té vzpomínce.
"Eleno, já tě pořád miluju. Uvědomil jsem si to dneska ráno. Myslel jsem, že už je to pryč, ale není. Jenom jsem si něco nalhával. A vím, že ty mě miluješ taky."
"To není pravda," bránila se chabě. Damon byl stále blíž. Elena nevědomky ustupovala. Najednou dostala strach. Může to skutečně udělat? Je to dobrý nápad?
"Nelži mi. Řekla jsi mi to, ráno. Eleno, nic nechci víc než tebe, a tentokrát se nevzdám."
Elena mu věřila. Damon nečekal na její odpověď, zmenšil vzdálenost mezi nimi na minimum, sklonil se k jejímu obličeji a něžně ji políbil. Elena chvíli váhala, ale potom mu polibky opětovala. Byly stále intenzivnější. Damon ji pevně objal a položil na postel. Elena se nechala strhnout vášní. Damonovi oči potemněly, Elena si všimla, pootočila hlavu na bok a nabídla Damonovi svoje hrdlo.
V očích mu přečetla otázku, jestli to myslí vážně. Přikývla. Damon už na nic víc nečekal a lehce jí prokousnul krk. Elena ucítila nepatrné štípnutí. Čekala bolest, ale ve skutečnosti se jí to líbilo. Víc než to. Najednou pro ni neexistoval svět kolem. Byli tu jen oni dva a na ničem jiném nezáleželo. Přála si, aby to Damon cítil stejně.

"Eleno, Miluji tě," Damon jí věnoval malinký polibek na tvář a chtěl pokračovat níž.
"Já tebe taky," přiznala konečně. "Ale tohle nemůžeme."
"Proč by ne?" opáčil Damon a slíznul jí z krku poslední kapičky krve.
"Co Stefan? A co Lucy? Chci být s tebou, vážně moc, ale nechci mu ublížit. Záleží mi na něm. Bojím se jeho reakce."
Damon se na chvíli odmlčel a odtáhl se od Eleny. "Lucy mi hodně pomohla. Měla se mnou obrovskou trpělivost, ale myslím, že ví pravdu. Nemiluju ji. Nikdy jsem ji nemiloval, ani jsem jí lásku nesliboval. Mrzí mě, že jí nemůžu dát víc, ale nejde to. Ne teď, když se mezi námi stalo tohle. To, co jsi mě nechala udělat, pro mě znamená mnohem víc než cokoli jiného"
Elenu jeho slova dojala. Slzy měla na krajíčku. Proč musí být láska, tak složitá? Proč tím, že miluje Damona, ublíží Stefanovi? Proč si musí vybrat?
"Já…" Elena vzlykla. Neudržela slzy. "Já, já nemůžu mu ublížit."
Damon jí slíbl slzu. "Na starosti bude času dost, necháme to na zítra. Čekal jsem na tebe dlouho, o chvilku déle to vydržím." Damon pokračoval v líbání, ale pak se zarazil, když nereagovala. "Teda, pokud chceš být se mnou."
"Chci."
"Tak si užijeme tuhle noc a zbytek vyřešíme později. Slibuju, Eleno."
Elena už na nic nečekala. Nedokázala Damonovi dál odolávat. Rozhodla se jednat a neřešit, co přijde. Bude žít, teď je důležitá jenom momentální chvíle a ta patří Damonovi.


 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Noemi Noemi | 15. prosince 2010 v 20:15 | Reagovat

wau uzasna kapitola - konecne su spolu :D len tak dalej :D ... som zvedava, ako sa to bude vyvijat ;-)

2 Al Al | 15. prosince 2010 v 21:53 | Reagovat

***

3 lucíí lucíí | 16. prosince 2010 v 16:21 | Reagovat

wraw..totok byla nej.kapitola..a honem sem přidej další at nejsem tak napnutáá :DDDDDD moc se mi to líííííííbí

4 Kelly Kelly | 16. prosince 2010 v 16:47 | Reagovat

luxusní dílek....

5 Veeruš Veeruš | 1. července 2011 v 9:38 | Reagovat

Ach... ♥ ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama