KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Hate or Love (9)

21. září 2010 v 8:16 | LanQka |  Long Tales
(Aprille Note: Ohromně napínavá kapitola =))


9. KAPITOLA - Situace se komplikuje

V Ethanově tváři byl jen vztek, nenávist a pomsta - vražedná kombinace. Jakoby v něm už nebylo nic lidského, vlastně on a Damon nejsou až tak odlišní... "Jaktože ještě nic neřekl?" divila jsem se. Proč to musí být vždy tak složité? Když jim Damon vyzradí, kdo ve skutečnosti Jordan zabil, bude Stefan v ohrožení, včetně mě. Ale když naopak Damon nic neřekne, tak budu sice já i Stefan v bezpečí, ale on..... nechci na to ani pomyslet.

Nechci pomyslet na to, že kvůli tomuto rozhodnutí ho pak zabijí.
"Musíme zmizet, dokud ještě můžeme, Eleno.." řekl po chvilce Stefan a já si jen říkala, kde bere tu odvahu.
"Ale on nic neřekl!!! Stefane...co když nic neřekne?" zoufale jsem promlouvala ke Stefanovi. "To prostě zmizíme a necháme ho tu ať si pomůže sám?!" Stefan neodpověděl a vlastně jsem ani nečekala, že odpoví...
"Nech mě prosím jednat za sebe...aspoň jedinkrát." srdceryvně jsem ho poprosila. Ale jeho nesouhlasný výraz mi dal najevo, že to ani zdaleka nepomůže..
Pak se nepřítomně podíval skrz křoví na Damona a upíry. Bylo to, jakoby se rozhodoval mezi svým bratrem a mnou...
"Eleno...teď je nejdůležitější to, aby jsi byla v pořádku TY." řekl a chytil mě za ruku. A já jsem i přes veškeré výčitky nakonec šla. Připadala jsem si tak sobecká, že tu Damona necháváme za něco, co vlastně ani neudělal. Co, kdyby tam místo Damona byl Stefan? Toho bych tam taky nechala? Jen ztěžka jsem opouštěla to místo. Už jsme byli pryč a já na něj nemohla přestat myslet. V hlavě se mi mihnul ten polibek a....
"Já nemůžu, Stefane...."zastavila jsem se v půli cesty. "...promiň." Na to jsem se rozběhla a utíkala zpátky na staveniště s upíry.
"Elenooo" volal na mě zdálky Stefan, snažila jsem se to ignorovat.
Pak už to tolik zdálky nebylo, protože Stefan stál přímo předemnou a rozhěvaně se mi díval do očí. "Já tě tam znovu nepustím!"
"Přinutíš mě?" pochybně jsem se ho zeptal.
Na to se zatvářil k smrti vážně. "Jen pokud to bude nutné.."
"Proč to všechno děláš Eleno? Proč kvůly němu?" začal mě dlouze vyslýchat a já vlastně ani neznala odpověď.
"Dobře, přiznávám, že mě k němu cosi táhne...ale nic víc to není, Stefane." přesvědčovala jsem ho. "Nic!"
Zatvářil se všelijak. Z jeho výrazu nešlo vyčíst co si o tom myslí, jaké má plány a jestli mi to vůbec věří. Pokud jde o Damona, u něho si nejsem jistá ničím...
"Dobře...rozdělíme se.." navrhl s těžkým svědomím. "Máš doufám sporýš..?"
Přikývla jsem a "záchraná akce" mohla proběhnout, rozdělili jsme se. V duchu jsem zajásala. Mému svědomí se ulevilo, ale neopouštěl mě strach. Věděla jsem, že ať už náš plán bude jakýkoliv, bude to smrtelně nebezpečné. Už jsem skrz stromy pomalu viděla to místo, kde jsme se před nějakou dobou skryli. Pokračovalo to docela slibně, až do té doby, kdy mi něco zavadilo o nohu a já se svalila k zemi. Byl to dost bolestný pád, ale to mě netrápilo tolik, jako dva neznámí upíři, kteří v tu chvíli stáli přímo u mě. Celá situace byla zmatená a já se pak najednou objevila jen sotva pár metrů od Ethana a k smrti vyděšená. Ohlédla jsem se na Damona a propukl mnou silný záchvat strachu, ale teď to nebylo o mě, ale o něj. On z posledních sil nevěřícně sledoval, kde jsem se tady vzala. "Eleno....?"
"Promiň..." zatvářila jsem se provinile. Teď už to celé nešlo vrátit zpět. Sama jsem netušila jak jsem se sem vlastně dostala. Pravděpodobně za to mohli ti upíři, kteří byli nejspíš taky s Ethanem spolčení.
"Ah,...Elena. Možná bychom měli dokončit to, co jsme začali..." řekl nelítostně Ethan a předvedl své tesáky.
Měla jsem sporýš, ale to neměnilo nic na tom, že jsem teď měla veliký a naprosto nepopsatelný strach. Přibližoval se stále víc a víc ke mě.. I bych si troufla říct, že jsem už cítila jeho chladné paže, ale potom ho ode mě najednou odklákal Damon.
"Jaká škoda, že Jordan skončila tak tragicky. I její krev chutnala tak neobyčejně..." začal ho provokovat a říkal to s takovým klidem, že by mu to snad věřil každý.
Ethan i přes veškeré úsilí se přestával ovládat a silným krokem šel přímo k němu.
"Mlč už!!!" zařval zlostně. Nenávistný pohled přešel až do největšího extrému. Upíři na rozkaz Damona pustili k zemi. V tu chvíli u něj byl Ethan.
"Stal jsem se upírem, abych tě jednoho dne zabil..!!! Víš čím vším jsem si kvůly tomu prošel?!!" Když Damon neodpověděl, jako nějakou loutku ho hodil několik metrů do nejbližšího zchátralého domu na tomto území.
Už jsem se na to dál nemohla dívat. Stála jsem tam a nemohla nic udělat. Nikdy jsem si nepřipadala víc bezmocně než právě teď. Kde jen může být ten Stefan? napadlo mě. Že by čekal na vhodnou chvíli? Ethan byl asi hned několik metrů ode mě a já se neměla kam skrýt, aniž by mě on nebo jeho upíři chytli. Menší pomoc by teď vážně přišla vhod. Pak Damon pomalu vstával a vypadalo to, že mu nic není.
"Ukončeme to...!!!!" zařval opět Ethan, tentokrát jakoby měl nějaký plán a zajiskřilo se mu nebezpečně v očích. V tu chvíli jsem HO ucítila - chlad, bolest, a strach. To bylo jediné co jsem teď cítila. Jeho ledové ruce mě držely a nehodlaly pustit. Damon byl už v naší blízkosti.
"Zabil jsi mi Jordan, a já teď zabiju osobu, na které ti záleží nejvíc..!!" vychutnával si Ethan svou pomstu a já věděla, že teď to bude můj konec.
"Co?" odfrkl si Damon. "Vůbec mi na ní nesejde!"
A řekl to s takovým odpudivým výrazem, až se Ethan zatvářil nějak prapodivně. Já nemohla uvěřit tomu, že za to dobu...,že i přesto mu na mě ani nezáleží. Možná, že jsem si jen něco nalhávala...
"Ehm...pak ti asi nebude vadit když....." a natáhl se k mému krku, bylo mi jasné, co se chystá udělat...
"Tak DOST! Nech ji být.....!!" zadržel jeho čin Damon a Ethan jakoby to čekal, narozdíl od NĚKOHO.
"Tak přece..." usmál se.
"Řekni co ode mě vlastně chceš!!" zeptal se s opovržením Damon.
Ethan odpověděl tak jasně, jakoby si ničím jiným na světě nebyl jistější. "CHCI TVOU SMRT!"
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama