KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Hate or Love (8)

20. září 2010 v 8:24 | LanQka |  Long Tales
(Aprille Note: Začínají mi docházet slova pochval =D)


8. KAPITOLA - Past v podobě Katherine

Najednou jsem se zamyslela a všechno jakoby mi dávalo smysl. Toho upíra zezačátku, kterého nakonec Damon zabil, pravděpodobně taky poslala Katherine. A když nás o ní nestačil informovat, poslala dalšího, byla si jistá tím, že se o ní skrz toho upíra dozvíme. Měla to předem promyšlené. Ale proč by to celé dělala? Podle toho, co zatím o Katherine vím, bych mnohem spíš usuzovala, že příjde ona sama...

"Co budeme dělat?" řekla jsem po chvíli, abych uvolnila to zvláštní napětí.
"Přestěhujeme se" navrhl s úsměvem Damon. Zato Stefan se jen otočil směrem ke mě a pobídl mě, abychom nejdřív uklidili kuchyň, než někdo tu spoušť uvidí.
"To je skvělý nápad, já si mezitím něco vyřídím..." řekl zničeho nic Damon a už se pomalu chystal k odchodu.
"Nemůžeš jít za ní sam!!!" odporoval mu Stefan. Damon obrátil oči v sloup a začal pomalu chápat, bohužel v jiném směru. "Ach, je mi to jasné... Chceš ji taky vidět, že?...."
"Je nebezpečné jít za ní sám, Damone!!! Nevíme čeho všeho je schopná..." zvýšil Stefan hlas.
"Právě se nás všechny snažila zabít, pochop to už konečně...." přidala jsem se.
"Pokud to vám dvěma nedošlo, toto je nejspíš jediná možnost jak JI zase můžu vidět...a nedovolím, aby mě někdo z vás zastavil!" zdůraznil a pomalu odcházel. Najednou byl už pryč a já se hned obrátila na Stefana, abychom ho zastavili, ale on nic. Jakoby mu bylo jedno, že se jeho bratr pouští do další riskantní věci a navíc pouze z rozmaru.
"Tak fajn!" odsekla jsem. "Půjdu za ním sama.."
Měla jsem štěstí, protože byl jen několik metrů od domu, běžela jsem přímo k němu.
"Damone!!" zavolala jsem na něj ještě zdálky.
"Áááno, krásko" ušklíbl se svým typickým způsobem a otočil se ke mě. Krk bych za to nedala, ale řekla bych, že si zrovna vybavil ten včerejší polibek, na který jsem se celé odpoledne snažila nemyslet.
"Vím, že netoužíš po ničem jiném, než Katherine zase znovu spatřit, ale...."
Najednou mě přerušil. "Víš, existuje i věc, po které toužím možná i víc..." přitom mi lehce pohlédl do očí, jakoby mi chtěl něco naznačit. Já se v něm prostě nedokážu nikdy vyznat.
"Musíš ale pochopit, že ji MUSÍM vidět a je mi jedno...jestli kvůli tomu třeba..."
"Zemřu?" doplnila jsem ho a srdce jakoby mi to trhalo na kousky. Na to Damon jen protočil oči.
"Ach, Eleno...já.." nachvíli se odmlčel a přitom se mi díval stále do očí, jakoby čekal, že ho snad pochopím. "...prostě ji musím vidět."
Ucukla jsem očima a přemýšlela nad svou pošetilostí. V tom jsem ucítila již známí chladivý vánek. A ještě předtím jsem stačila uslyšet jeho slova: "Vrátím se..."
Jakoby mě to mělo snad uklidnit... Zněchuceně jsem se otočila a zklamaně se pomalu vracela ke Stefanovi.
"Nic neříkej....!" zastavila jsem ho zdviženým ukazováčkem v okamžiku, kdy otevíral ústa.
Ale celé to s Katherine mi přišlo velice zvláštní. Proč o sobě nechala vědět skrz ty dva upíry? Měla k tomu snad nějaký důvod? Proč nepřišla rovnou sama? Všechno jsem to povyprávěla Bonnie, ale ta měla spíš starost o to, jestli jsem v pořádku já. Ale neviděla nic zvláštního, respektivě, neviděla Katherine. Damona jsem taky nějakou dobu neviděla, ale dokázala jsem si docela živě představit, jak Katherine nahání po celém městě.
"Eleno??" zavolal z pokoje Stefan a znělo to vážně. "Celé to bylo jen podvrh!!!" zvolal zlostně a v dlani mačkal útržek papíru.
"Stefane, o čem to mluvíš?!" obořila jsem se hned na něj.
"Nemám čas to teď vysvětlovat, Damon se zase dostal do problému..." krátce vysvětlil a bral si bundu z věšáku.
Přeměřila sem si ho ostrým pohledem a on mi ve spěchu dal kus papíru s nějaký vzkazem směrovaný právě Damonovi.

Sejdeme se 50 bloků od od nemocnice v Mystic Falls na místním staveništi. Přijď sám, budu tam čekat...
           Katherine
Nevěřila jsem svým očím.
"Přijď sám, budu tam čekat. Katherine..." nevěřícně jsem dočetla vzkaz. Ale to staveniště už je přece roky opuštěné. "Takže ona se skutečně vrátila." řekla jsem.
"Katherine?" uchechtl se Stefan. "To sotva..."
"Co tím chceš říct?" zeptala jsem se nechápavě. Tento vzkaz přece naprosto dokazuje to, že je zpátky.
"Tento vzkaz Katherine nepsala! Znám její rukopis dost dobře, a tohle se tomu ani zdaleka nepodobá.." vysvětloval Stefan rozhořčeně. "Je to past, Eleno!"
"Past? Proč by to někdo dělal?!"
Stefan se jen usmál, jakoby netušil proč se na takovou pitomost vůbec ptám.
A pak mi to hned došlo. Někdo se prostě chce Damonovi pomstít, a využil k tomu Katherine. Vlastně není tak těžké to pochopit... Damon má nepřátel spousty.
"Půjdu s tebou!" řekla jsem z ničeho nic. A abych si ušetřila věty typu 'Je to až příliš nebezpečné', rozhodla jsem se tomu předejít a rovnou nasednout do auta. Stefan za pár vteřin mlčky přišel a jeli jsme směrem na opuštěné stanoviště.
"Ale budeš se držet vzadu..." řekl po chvilce, na to jsem já už však neodpověděla. Nakonec jsme dorazili na místo určení. Byla už skoro tma a skryli jsme se za hustý keř, takže nás nikdo neviděl. Stefan řekl něco ve smyslu, abychom byli potichu. Staveniště už bylo několik let opuštěné, a povídá se o něm i spoustu historek. Byl tu jen asfalt, písek a náznaky budovy. Extrémě dobré místo na setkání jako je toto, což mi zrovna připomíná jednu historku, kterou jsem slyšela od Bonnie. Ale pochvilce jsem najednou spatřila Damona! Měla jsem sto chutí ho varovat, ale Stefan byl až příliš ostražitý a nedovolil, abych se prozradila. Vlastně jsem ani netušila, jestli má Stefan nějaký plán, nebo co tu vlastně děláme. Najednou se odněkud ozval silný hlas, který volal na Damona, nešlo ale s přesností určit odkud - tedy alespoň ne z místa, kde jsme se teď nacházeli. Damon byl asi 15 metrů od místa, kde jsme byli ukryti, takže jsem ho sotva v té tmě mohla vidět.
"Kdo jsi?! A kde je Katherine?" řval rozrušeně Damon a rozhlížel se do všech stran. Usoudila jsem tak, že ani Damon neměl tušení, kde se dotyčná osoba nachází.
"Ty jsi už nevzpomínáš?!!!!!" ozval se rozzuřeně tentýž hlas, který volal na Damona.
"Měl bych?" zeptal se pohrdavě Damon a nepřestával se ohlížet.
"Moje jméno je Ethan..." ozval se opět ze tmy. "...a můžeš za smrt mé sestry!! Řekl jsem si, že udělám všechno proto, abych tě jednoho dne zničil..."
"To je sice hezké, ale kde je Katherine?" zajímal se dál Damon, který byl stále přesvědčen o tom, že se s ním má tady sejít.
"Katherine NENÍ!! Byla to jen záminka, abych se ujistil, že určitě příjdeš. Prvního upíra jsem poslal, aby zabil Elenu, ale toho si stačil zabít dřív, aníž by tě o Katherine informoval.
"Elena? Ta s tím přece nemá nic společného!!" rozzuřil se Damon.
"Ne, to nemá...ale obával jsem se, že když si s ní, ztrácíš o Katherine zájem!!" dal hlas na srozumitelnou. "To jsem nemohl dovolit....a potom ten vzkaz ve tvém pokoji! To byl skvělý nápad..."
Damon se snažil všechny informace vstřebat, ale jen těžko se vyrovnával se skutečností, že Katherine neuvidí. A Ethan? 
"Ethan Gregor?" zamyslel se Damon, a pak si vzpomněl.
V tom se Stefan najednou začal chovat dosti znepokojeně, že by věděl o koho jde? Pak si mou pozornost ale získal Ethan, který najednou vyskočil ze tmy jen pár metrů od Damona.
Byla jsem si teď naprosto jistá, že Damon ví, o koho se jedná. Chvíli jsem si pomyslela, jak jen může být Damon tak zlý...Vlastně se ani nedivím, že ten zvaný "Ethan" chce odplatu. Pak ze tmy vyskočilo hned několik upírů, které byli s Ethanem spolčení, a utvořili kolem Damon kruh. Teď už to vážně zacházelo až příliš daleko. Ethan pak řekl něco ve smyslu, že ho má v plánu zabít. Což nás oba silně znepokojilo.
"Eleno..." začal ke mě najednou tiše mluvit Stefan. "Víš, on to nebyl Damon. Damon Jordan nezabil!"
"Jordan??!! Tak se jmenovala? Jaktože znáš..." vytřeštila jsem na Stefana oči a plně si v tu ránu získal moji pozornost.
"Nemohl to být Damon..." pokračoval provinile Stefan. "...protože...to já ji zabil."
"Nemusíš Damona bránit, všichni víme, jaký je.." přesvědšovala jsem sama sebe, ale Stefanův pohled mluvil za vše. Nechtěla jsem tomu uvěřit. Takže to všechno bylo kvůly Stefanovi?! Ti upíři, kteří nás přepadli, ten vzkaz i celé toto podivné setkání?!
"Ale je tu ještě jedna věc..." pokračoval Stefan. "Damon to ví. On ví, že jsem ji zabil já... a proto musíš zmizet. Bude mě chtít potopit, takže jim všechno řekne. A to už nebudu v nebezpečí jenom já, ale i ty..." vysvětlil na rovinu Stefan. "Musíš pryč..."
Do očí se mi hnaly slzy, nechtěla jsem si připustit, že má Stefan pravdu...
"Stefane, já tě neopustím.." řekla jsem skrz hordy slz a on mě v tu ránu pevně objal.
Pak jsem jen žalostně sledovala Damonovo počínání.
"Jordan, že?" usmál se Damon, což Ethana ještě popudilo.
"Pamatuju si přesně ten okamžik - v pokoji uplně bezbranná dívka...stačilo se jen nahnout k její šíji a....."
"Nepokračuj už!!" zařval nenávistě Ethan a dal upírum pokyn k tomu, aby ho ho pevně chytili.
V tu ránu, byl Damon obklopen čtyřmi upíry, kteří ho pevně svírali tak, aby se nemohl ani trochu pohnout.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 3. října 2010 v 19:09 | Reagovat

G.O.D. - moc fajn

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama