KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Hate or Love (5)

20. září 2010 v 8:12 | LanQka |  Long Tales
(Aprille Note: No tak tahle kapitola mě upřímně totálně dostala =D Perfektní =D)


5. KAPITOLA - Druhá šance

Cítila jsem se bezmocná jako kámen, bez možnosti pohybu, bez schopnosti promluvit a nechopnosti racionálně uvažovat. Damonova slova mnou projela jako silný proud. Jeho slova mě zaskočila, ale probudila ve mě i jistou zvědavost. Cítila jsem, že poprvé za celou dobu, je opravdu upřímný. O to víc jsem vnímala zvuky a cítila mnohem intenzivěji Stefanovi doteky na svém těle. Minuty a vteřiny ubíhaly nemilosrdnou rychlostí a já si ani neuvědomila, že mě ted právě objímá. V tom mě jeho hlas probudil z tranzu...

"Snad si mu na to neskočila" uchechtl se náhle Stefan, kterému jsem ještě uplně neodpustila to, že mi spoustu věcí zatajil. Nechápavě jsem se na něj otočila - ještě pořád zmatená z toho co se stalo.
"Je to jasné Eleno, chce nás rozdělit! Jen si s tebou hloupě zahrává!" přesvědčoval Stefan.
"Damon?" snažila jsem si uvědomit situaci. Stefan přikývl a dal mi najevo, abych se mu začala vyhýbat.
"Pokud možno, měla by jsi se od něj teď držet dál..." usoudil a opět mě pevně objal, ale ještě než to stačil udělat, odstrčila jsem ho a on mi hned nechápavě pohlédl do očí...
"Vím Stefane, že udělá cokoliv, aby ti ublížil, ale zároveň si myslím, že je na čase, abychom mu začali konečně věřit." Bylo to poprvé kdy jsem Damona před Stefanem hájila. Cítila jsem, že to, co před chvílí Damon řekl bylo opravdové. Třeba není tak zlý, na jakého si hraje. Pod tvrdou slubkou cynizmu a nepřiměřeného chování může být i sladké jádro a slušnost zachovat se v určitých situacích správně...
"Nalháváš si něco, co ani není pravda..." odporoval a už to vypadalo na velkou hádku. Rozhořčeně jsem na něj pohlédla a on hned pokračoval...
"Když se takto budeme hádat jen posílíme jeho touhu, aby náš vztah zničil!!"
"Nejsi proti němu nejak moc zaujatý?!" přeměřila jsem si ho pohledem.
Stefanova posedlost mi přišla naprosto lhostejná. Měla jsem sto chutí hned teď odejít a zapomenout na tento 'ubohý' rozhovor, ale připadalo mi to jako porážka - jako uznání, že měl pravdu. Stál sotva metr předemnou a zničeho nic, jakoby uplně změnil svou úroveň hlasu, z hrubého osočování na mírnou a klidnou tóninu. Jak to jenom dělá? pomyslela jsem si hned.
"Myslím, že pro dnešek toho bylo dost. Měly bychom si jít lehnout." navrhl a já nakonec souhlasila. Jinak se ale absolutně nic nezměnilo. Oba jsme byli uražení a trvali si na své pravdě.
Potom jsme vešli do obrovské prostorné ložnice, už bych si na to měla pomalu zvykat.
A oba jsme si lehli na jednu stranu postele, zády k sobě. Co bych jen dala za to, kdybych věděla na co teď Stefan asi myslel. Já si přehrávala celý dnešní den stále dokola a dokola. 'Udělal jsem to kvůly tobě.' tato věta se vryla do mé paměti. Něco mě nutilo na ni stále myslet a nedovolilo mi  usnout. Narozdíl od Stefana, který spal už dobrou půl hodinu...
Nakonec mi to nedalo a po další půl hodině jsem vstala. Vyšla jsem z ložnice a napadlo mě, že bych si zašla do kuchyně pro něco k pití, ale zastavila mě zář měsíčního světla, která vycházela z jednoho protějšího pokoje. Šla jsem se podívat blíž, protože to bylo jediné světlo v té tmě co jsem viděla. Všimla jsem si, že dveře byly celou tu dobu otevřené. Paprsky se táhly od okna a vrhaly na podlahu velké odrazy měsíčního svitu. O něco dál, kde se rozléhala postel jsem HO spatřila. Byl tam Damon! K mému úžasu i zděšení tvrdě spal. Nevím proč, ale znervozněla jsem. Zlehka jsem došlapávala na špičky prstů a jako zloděj-amatér přitom málem upadla.
Zahleděla jsem se do jeho obličeje. Vypadal jinak když spal a nepřipadal mi ani tak zlý.
Přejela jsem očima po jeho hrudi a v záchvětu světla uviděla obrovský prsten tyčící na jeho ruce - přesně takový, jaký měl Stefan a přesně takový o kterým mi i říkal.
"Katherine?" ozval se najednou Damon a já jsem se vyděsila skoro k smrti. Srdce mi bubnovalo jako o závod, ale zvědavost mi prostě nedala. Damon byl pro mě jedno velké tajemství a Katherine? Osoba, která tolik ublížila Stefanovi a která tolik zranila Damona? O té jsem se chtěla dozvědět naprosto všechno, už kvůly tomu, že vypadá přesně jako já.
"A-ano....."dostala jsem najednou ze sebe a srdce mi přitom nepřestávalo bít. Až příliš jsem se do toho zamotávala. Slyšela jsem, jak Damon něco zamumlal - i myšlenky jsem slyšela jasněji, než toto. Už jsem si připadala vážně hloupě. Co tu vůbec dělám? Došlo mi, že byla úplná pitomost sem jít. Odvrátila jsem se a opět tichým krokem pomalu odcházela.
"Miluji tě." zaznělo tlumeně zamnou. Křečovitě jsem se otočila, abych se ujistila, že určitě zpí. Jasně, určitě to patřilo Katherine, pomyslela jsem si a odcházela pryč z tohoto pokoje... Konečně jsem byla v kuchyni, moje oči si už tmě přivykly, takže jsem neměla problém nahmatat vypínač a rozsvítit světlo. Další šok! Jak se světla rozsvítila, předemnou už nebyl jidelní stůl, ale DAMON!!! Málem jsem nadškočila, jak jsem se lekla. Myslíte, že měl nějaké tušení, kde jsem ještě před pár minuty byla? Byla by noční můra, kdyby se to dozvěděl...Kdybych měla spočítat, kolikrát už mě takto vylekal, ani prsty na obou rukách by mi nestačily.
"Vylekal jsi mě........opět!" rychle jsem se na něj obořila.
"Zjevně...." řekl a pousmál se.
Snažila jsem dívat na zem, ale oči mě táhly na jeho hruď a potom i na jeho pohled. Nebylo těžké uvědomit si, že má na sobě jen kalhoty. Silně jsem znervozněla...
"To spíš vždy jenom v tomhle?" nevěřila jsem, že jsem to řekla nahlas.
Damon se zahleděl na své kalhoty, což bylo to jediné co nyní na sobě měl a pochopil, jak je tato situace nesmírně komická...čehož samozřejmě využil.
"Někdy nemám ani to...." řekl a já hned uplně zrudla.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 5. října 2010 v 16:03 | Reagovat

Ahojky, super blogísek.

2 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 21. prosince 2010 v 18:46 | Reagovat

Ahojky, máš fakt pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama