KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Please tell me you´re not about to kiss me right now

30. srpna 2010 v 17:05 | Aprille |  Long Tales
Title: Please tell me you´re not about to kiss me right now
Author: Aprille
About: Povídka se odvíjí od okamžiku, kdy Stefan nastupuje do školy v Mystic Falls a opět je to povídka z prostředí seriálu =) Zkrátka a dobře, Stefan se dlouhé roky schovával někde v jeskyni a teď si najednou vylezl na světlo zemské a hodlá zase žít normální život -jenže to je pro jeho bratra naprosto nepřijatelné po tom, co natropil v minulých letech, a hodlá mu ten jeho návrat k životu pěkně opepřit. Narazí ale na nečekaný háček ve scénáři - háček, který se dá popsat v jednom jediném slově = Elena.
Příběh je psaný z pohledu Damona =D
Author Note: O téhle povídce už jsem vám tuším někdy v předchozím článku psala =D Jednoduše jsem si řekla, že by to chtělo změnu - pořád samá Elena a akorát mám ještě rozepsanou povídku z pohledu jedné autorské postavy a možná, že mám ještě někde v hlavě už nápad na povídku z pohledu Stefana, ale jinak nic =( No a tak jsem se rozhodla, že to tu trochu oživím =D
PS: Jinak první kapitola ještě není zrovna kreativní, děj se rozjíždí až později, v prvním díle se více méně neděje nic zas tak nečekaného =D


Tak fajn!
Když chce zase jednou do společnosti, bude si muset zvyknout i na tu moji.
Nakrčil jsem nos.
Jak se vůbec opovažuje?! Celé roky se krčil kdesi v jeskyních a teď najednou zase do normálního života?! A ještě hůř - na střední?!
A proč si, sakra, musel zase vybrat tohle místo. Jasně, Mystic Falls bylo fajn dokud mě to tady ještě bavilo. Ale Stefan měl vždycky sklony k usedlosti.
Nicméně, jak chce. Já se tu tedy rozhodně nudit nebudu.
Musel jsem se sám pro sebe ušklíbnout, i když jsem měl ještě pořád vztek.
Stefan se nejdřív připletl mezi mě a Katherine, pak jí s radostí nechal zabít, namočil mě do všeho tohohle upířího zmatku a pak si laskavě zalezl na dlouhá léta do ústraní, kde se schovával jak netopýr a litoval sám sebe i svých činů.
A dobře mu tak. Do té doby jsem s tím taky neměl žádný problém.
Ale teď se zas chystá normálně žít svůj starý život - žít i po tom všem co natropil. Byl bych nejradši, kdyby zůstal zalezlý ještě pořád v té své kopce.
Ale fajn, chce žít, tak tedy bude žít. A já mu ten jeho život hodlám hezky osolit - stejně jak on ho osolil mě.
Hmmm. Tak co jen tak asi udělám, abych ho pořádně dopálil? A vlastně ... ono stačí, když se prostě jen tak ukážu ve městě a už to samotné mu ten jeho krásný nový život pěkně otráví.
Ale co když ne dost?
Fajn, tak se tedy na začátek alespoň pokusím poohlédnout po něčem, co by ho pěkně skopalo na zem.
Jen je smůla, že jsem se o tom jeho výletu dozvěděl tak pozdě. Měl jsem být připravený. On už si teď dobré dva dny užívá v novém městě a na nové škole a já tam chybím!
No nic, třeba už si stačil nadělat kamarády, které mu pak budu moct hezky odehnat. To se hodí.
Opřel jsem se o auto. Slunce pálilo a rozehřátý kov mi přímo sálal do chladné upíří kůže. Přede mnou se rozprostíral výhled na celý areál zdejší střední školy.
Bylo to pořád stejné. Všude sposta teenagerů, všichni úplně stejní a všichni s úplně stejnými všeními problémy. Nuda.
Nechápu co na tom Stefan vidí.
Ale je to jeho volba a nakonec ... míchat s vědomím popleteného teenagera je mnohem snadnější a mnohem větší zábava, než si pohrávat s nudnými a vždy seriózními dospělými. Třeba se nakonec i pobavím.
Uf. Už tu čekám tři hodiny. To byla škola vždycky tak hrozná? Já to nemůžu vědět, já s ní praštil už v začátku.
Asi jsem dobře udělal.
Střední je prales, kterým se rozhodně nehodlám prodírat ... a budu se od něj držet pokud možno dál. Stačí mi jen zjistit něco nového ze Stefanova nynějšího života.
A hele, tamhle je!
Napřímil jsem se. Stefan vycházel ze dveří hlavní budovy. Měl školní brašnu a byl oblečený v úplně všedních věcech, které se prostě nosí v téhle době.
Nemohl mě ani zahlédnout. Byl jsem moc daleko a on mě tu navíc ani nečeká, nikdy by ho nenapadlo, že ho budu pronásledovat až sem. A na to, aby mě cítil, na to by potřeboval být silnější - což s jeho králikovou dietou sotva někdy bude, takže můžu být naprosto klidný. Ani mě nezvětřil.
Sednul si na venkovní lavičku a otevřel knihu.
Bože!!
Knihy by měl někdo zakázat! Je to zlo!
A obzvlášť ty o upírech. Takové nesmysly, co tam ty poblázněné autorky nakdákají a celé lidstvo jim to věří.
Například žádný upír se nehodlá celý svůj nesmrtelný život užírat tím, že je upír. Je to zábava a nikdo z nás dobrovolně netrpí na zvířecí dietě - blbost. Protočil jsem oči.
Jasně, nikdo krom jedné vyjímky - vyjímky, kterou právě teď pečlivě pozoruju. Stefan by si s tím mamlasem Edwardem mohl podat ruku. Exotové - oba dva.
Byl jsem tak zabrán do mých myšlenek, že jsem si tu zvláštnost uvědomil až po nějáké té chvíli. Stefan si sice vytáhl knihu ... ale nečetl jí. Dokonce se ani neobtěžoval předstírat, že jí čte. Nepokrytě civěl kamsi ... eh, kam to sakra kouká?
Sledoval jsem směr jeho pohledu. Mířil k hloučku třech dívek - aha, že by přece jen dostal žízeň?
A pak jsem si náhle uvědomil, na co se to vlastně dívám. Nebo spíš na koho.
Katherine.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lovedayss Lovedayss | Web | 30. srpna 2010 v 23:49 | Reagovat

"Stefan by si s tím mamlasem Edwardem mohl podat ruku. Exotové - oba dva." - Tak teď si mě dostala teda :DDD Jsem málem spadla ze židle :DD

2 Fay Fay | 31. srpna 2010 v 0:12 | Reagovat

Jak by vůbec mohl někdo nemilovat Damona (ať už seriálového nebo toho v této povídce), když nemá rád Edwarda? Hezké xD
Mimochodem, dočetla jsem se, že na www.vampire-diaries.cz shánějí lidi, kteří by jim zasílali povídky. Nevím, jestli jsi se o tom již doslechla, ale mohla bys to zkusit, kdybys chtěla. Píšeš hezky a takto bys na svůj blog přilákala ještě víc čtenářů lačnících po povídkách s tématikou VD xD

3 Kristýna Kristýna | 9. října 2010 v 19:42 | Reagovat

souhlasim s Lovedayss :) ..... to me dostalo :D xD, a taky :...otevřel knihu.
Bože!!
Knihy by měl někdo zakázat! Je to zlo!
:D xD jeste ted se smeju jak smyslu zbavená xD

4 Katherina xD Katherina xD | Web | 25. dubna 2011 v 18:32 | Reagovat

úúúžasná poviedka čítam ju od začiatku už tretí krát a vždy ma pobavi :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama