KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

www.bitch.com

29. července 2010 v 13:42 | Aprille |  Long Tales
Title: www.bitch.com
Author: Aprille
About: Ohledně téhle povídky si nejsem tak úplně jistá, kam ji mám zařadit ... Postavy jsou jako klasicky ze seriálu, ale děj si tvoří svou vlastní linii a Elena se mnohem spíš podobá Eleně z knihy =) Co se děje týče, Elena klasicky chodí se Stefanem a je super spokojená, ale pak se najednou ve městě objeví někdo, kdo jí ten její krásný život pěkně zvrhne ...
Author Note: Jak už si někteří z vás mohli domyslet, jedná se o jednu z těch tří povídek, o kterých už jsem vás informovala v jednom předešlém článku =) Aprille se nakonec uvolila dopsat jako první právě tuhle povídku, protože z nich je nejkratší a "nejhotovější" - možná to bude tím, že to původně měla být jednorázovka, ale známe naši Aprille, že, takže BUCH a máme hned patnáct stránek ve Wordu... Klasika ...


Fajn, jmenuji se Elena Gilbertová a moje webová stránka (kdybych nějakou měla), by se nazývala superbitch.com.
Dobře, není to zrovna lichotivá adresa, ale je to pravda. Prostě jsem duchem mrcha a s tím se asi budu muset já i všichni ostatní smířit.
A teď mě prosím nechápejte špatně, já vlastně nejsem zase tak špatná, mám jen pár ... ehm ... nedostatků. A tím největším je zárověň i moje největší pýcha, tedy titul královny naší školy a notoristicky známé krásky ročníku.
Ale abyste věděli, dřív to se mnou bývalo mnohem horší, dokázala jsem se chovat opravdu hnusně panovačně a protivně a povrchně a bůh ví jak jinak. Pak ale přišla ta nehoda s rodiči a v zápětí taky můj nynější kluk, Stefan Salvatore, a poslední dobou už se ze mě stávala opravdu docela milá osoba.
Jenže tohle je prostě až příliž velké pokušení. To moje stará část mé samé prostě nevydejchá a i ta nová, milá a hodná část brzy naprosto podlehne. Vím to. Ale snažím se bojovat.
Například teď, urputně se držím učebnice a snažím se nemyslet na tu možnost pro mé staré já být zase tím starým mým já. Snažím se nemyslet na to, jak jdu po cestě až k našemu místnímu oblíbenému baru Mystic Grill přímo na místo, kde mi řekl že bude.
Celá moje vlastní osobnost mě nabádala, abych se prostě zvedla a šla. Moje přítomné lepší já si to ale zakazovalo - a rozhodně vědělo proč.
Pochopte, já rozhodně nechci Stefana podvádět a nechce to ani moje staré poběhlické já. To ne, Stefana opravdu miluju, ale kdysi, když mě k mému tehdy součastnému klukovi nepoutal tento extra silný typ lásky jako ke Stefanovi teď, mívala jsem občas ve zvyku randit i s více kluky naráz.
Byl to zvyk. Opravdu hnusný zvyk, ale patřilo to k mé přirozenosti a ještě pořád patří. Proto možná ještě teď - čistě ze zlozvyku - cítím nutkání jít za tím úchvatným cizincem a trochu ho omrknout.
Tehdy mě to asi bavilo a zřejmě jsem v tom byla taky dost dobrá, ale to se změnilo, já jsem se změnila. Teď už nejsem ta povrchní holka, co byla schopná tahat za nos klidně dva nejlepší kamarády, aniž by na to ten druhý přišel. Teď je tu Stefan a moje nové já rozhodně nemá potřebu se něčím podobným zabývat.
Alespoň do dnešního odpoledne nemělo. To se tu odněkud objevil ten nový kluk a moje staré já si samozřejmě moc dobře všimlo, že je velice pohledný nemluvě o jeho sexappealu, který sálal snad na kilometry daleko okolo něj. Předtím moje zvrhlá polovička nebyla vystavována přílišnému pokušení, se všemi kluky v okolí už jsem někdy v minulosti chodila nebo nebyli dost hezcí, aby vzbudili mou povrchní pozornost, takže si ten neřád jen tak tlel kdesi hluboko ve mně a čekal na svou příležitost.
A ta teď přišla. I moje nové poslušné já muselo jednoduše uznat, že tady se jedná o úplně odlišnou kategorii.
Moje staré já by to řeklo asi takhle: Doteď byl Stefan široko daleko ten nejhezčí, nejzáhadnější a nejpřitažlivější kluk v okolí. Tenhle nový má ale docela DOST slušnou šanci ho ve všem trumfnout. A nebylo by super a vzrušující mít ty dva naráz?
Jep, tak tohle tvrdilo moje staré já.
Ale já jsem já a tomu podrazáckému prevítovi rozhodně nehodlám dovolit něco takového udělat. Ne Stefanovi. Musím světu dokázat, že jsem se změnila. Teď je ze mě hodná holka.
Jo. Hodná holka Elena, rýpla si do mě posměvačně ta mrchovitá část mě samé.
Řekla jsem jí ať sklapne.
Chvíli bylo ticho a já pak usoudila, že ten čertík uvnitř mé představivosti mě přeci jenom poslechl. Nechala jsem se tedy ukolébat a znovu laskavě začla vnímat text v učebnici, kterou jsem ještě stále svírala v rukou. Snažila jsem se myslet na něco povzbudivého. Na něco, co by němělo nic společného s tím hezkým cizincem nebo s pocitem viny, který jsem rázem pocítila, jak jsem si uvědomila, že chyběl takhle maličkatý kousíček a byla bych se nechala svést někým jiným. Tedy myslím, že by k tomu určitě došlo, kdybych bývala do toho baru šla. Neudržela bych se, znám své staré já.
Ale z jiného konce, zítra ráno mám sraz se Stefanem, chtěli jsme zajet I s ostatními na pláž. Bylo to domluvené už dlouho předem a mě do toho namočila Caroline a Stefana zas Matt, takže jsme ani jeden neměl nic moc na vybranou. Ale nakonec jsme si řekli, že by to mohla být zábava a trochu toho společenského života nám rozhodně nemůže ublížit, takže jsme si domluvili, že se pro mě před polednem staví a půjdem na sraz s ostatníma společně. Konec konců, byl to docela prima nápad.
Nějak jsem si nedokázala představit Stefana v plavkách a se surfem v ruce. A jak by v plavkách asi vypadal ten krásný cizinec?, přemýtala jsem, než jsem si uvědomila nad čím to vlastně přemýšlím.
Okamžitě jsem se zděsila. To byl velice nenápadný útok ze strany mé malé mršky uvnitř mě.
A proč kvůli němu sakra tak šílím? No dobře, tak byl hezký.
...
Fajn, hodně hezký.
...
Dobrá, dobrá. Strašně moc ukrutně hezký. Ale to ještě není důvod kvůli němu tak jančit. Co vlastně udělal, že mě tak uchvátil?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 April^^ April^^ | Web | 31. července 2010 v 17:47 | Reagovat

je to úžasné! Tvoj štýl písanie je veľmi zaujímavý :-)

2 k@rin k@rin | 5. září 2010 v 18:00 | Reagovat

teda, klobouk dolu, opravdu povedena povidka. Akorat me trosku mrzi ten konec, nejak sem porad cekala, ze se elena rozhodne a nebo je aspon stefan nachytana. Rozhodne se primlouvam, abys pokracovala druhym dilem jak jsi chtela. Myslim, ze by to ocenila spousta lidi. Hrozne se mi libi jak dokazes popsat Damonovi grimasy a celkove ses ho ujala paradne :-)

3 k@rin k@rin | 11. září 2010 v 16:24 | Reagovat

uz sem nasla ten ztracenj komentak k dont trust, promin za omyl :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama