KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Miss Mystic Falls (2)

10. července 2010 v 12:36 | Aprille |  Short Tales
(N/A): No tak další díl povídky MMF, přesně jak jsem slíbila =) Snažím se alespoň trochu, aby tenhle blog nestál, takže třetí pokračování sem přihodím asi zítra nebo pozítří =) Mezitím by tu snad taky konečně mohla přistát jedna kapitolovka, kterou už mám dopsanou pěknou chvíli, akorát jsem se ještě nedokopala k tomu uložit jí na blog =) Jinak doufám, že se vám to bude líbit a kdybyste měli nějaké připomínky nebo tak, určitě budu ráda, když mě pořádně zkritizujete v komentářích, jen abych věděla, co mám ještě dolaďovat =)Cítila chlad Damonových utišujících dlaní, které jí zvolna obtočil kolem pasu tak, aby tím moc nenarušil taneční pozice. Cítila, jak si ji k sobě přitáhl o něco blíž a konejšivě ji choval ve svém chladném sevření.
Ještě před týdnem by měla z téhle situace černé svědomí, ale teď momentálně jí přišlo, že zdaleka nepáchá takové zlo, aby se za to musela stydět a cítit provinile. Stefan konec konců ani nedorazil. Nevadili jí ani ty překvapené pohledy publika, pro nějž byla vždy ikonou po boku Stefana a vidět jí v tak těsném objetí s Damonem je zjevně zaskočilo nepřipravené. Elena velice zručně ignorovala pohled naoko uražené Caroline, která na ni hleděla se značnou nevírou, ostražitý pohled Bonnie i hloubavý pohled Alarica a zraněný výraz v očích Matta. A Elena se prostě jen dál tiskla k Damonovi a klouzala v pomalém tempu hudby.
Kdby si jen byla jistá! Kdyby věděla, že ji Stefan stále miluje! Co hůř, kdyby si byla jistá, že ona ještě stále miluje jeho. Po dnešku už značně pochybovala.
Pak dozněly poslední tóny a kroky se zastavily. Elena by v tu chvíli nejradši běžela pryč. Ale nemohla. Jak by to asi vypadalo, kdyby se sebrala přímo uprostřed parketu a s brekem odběhla? Na to, aby si tohle zakázala, si ponechala ještě dost rozumu.
Musela počkat, až se atmosféra kolem ní alespoň trochu uvolní. Pak se konečně pokoud možno ne příliš nápadně vzdálila a Damona přitom nechala daleko za sebou. Snažila se udržet slzy na uzdě.
Co se to s ní sakra děje? Vždyť … je to prostě jenom špatné odobí … Všechno bude OK, Stefana to přejde a bude to zase dobrý, namlouvala si.
Ale věděla, že nebude.
Všechno bylo špatně! Měla to být Stefanova náruč, ve které se choulila v rytmu vídeňského valčíku a on teď měl stát po jejím boku a odvádět jí na pití. A Damon, to on, to on měl být nepřítomný, to on měl být bůhvíkde a vyvádět bůhvíco. Neměl být s ní a ještě jí utěšovat v jejích zmatených pocitech, neměl být tak ustaraný a hodný a-
Počkat! Elena v davu zahlédla něco povědomého.
"Stefane! Stefane!," zakřičela jak nejhlasitěji dovedla přes celou místnost. Věděla, že jí musel slyšet. "Stefane!," zakřičela ještě jednou a zoufale přehlídla ten namačkaný dav mezi ní a ním. Proč jí ignoruje? "Stefane!," volala už mírně žalostně. "No tak! Stefane!"
Konečně se otočil. I když v tu chvíly by byla Elena možná radši, kdyby se neotáčel. Byl to ten lhostejný výraz, který v poslední době tak dobře znala. To nebyl její Stefan. To byl někdo jiný, kdo si pouze oblékl jeho masku a velice neuměle předstíral, že je on.
"Stefane, počkej," to už nekřičela, jen slabě zašeptala. A stejně si byla jistá, že jí moc dobře slyší a rozumí každé slovo.
A on nic. Jen tak na sebe koukaly, jeden na druhého, a Eleně už konečně začaly stékat slzy po tvářích.
Pak se Stefan otočil a zmizel v davu i se svým lhostejným výrazem. Elena jen civěla na to místo, kde ho viděla naposledy. Nemohla tomu uvěřit.
Pak už to vzdala úplně. Smykem se otočila kolem své osy a brala schody po dvou. Jednou rukou si stírala slzy s tváří a druhou přidržovala tu rozevlátou suknici jejích nádherných bílých šatů, aby přes ně neškobrtala. Vyběhla až do vyprázdněného druhého patra, kde se jen po krátké disorientaci rozběhla vpravo a přímo se vehnala do posledních dveří po levé straně. Přibouchla za sebou a sesula se na obrovskou čalouněnou postel s nebesy.
Dnes měl ten pokoj sloužit jako šatna, ale normálně to byla obyčejná ložnice pro hosty. I když starobylá a nádherná. A momentálně zasypaná spoustou Eleniných oblečků. Tenhle pokoj byl totiž vyhrazený výhradně pro ni.
A to jí taky přišlo docela vhod. Rozhodně nestála o to, aby jí tu někdo přistihl totálně na dně a zdrcenou, jak si vyplakává oči i řasenku a make-up na svoje kouzelné šaty.
Takhle mizerně se ještě necítila. A jestli jo, rozhodně nechtěla přemýšlet kdy, protože pak by jí bylo ještě hůř.
Znenadání však ucítila na své nahé paži něčí jemný dotyk. Netrvalo dlouho a Elena si s překvapením uvědomila, že s ní pomalu a něžně manipulují něčí silné ruce a ona že klouže někam do pevného a uklidňujícího objetí. Najednou zjistila, že už se vůbec nenachází v té nepohodlné póze, ve které se původně sesypala na postel.
Teď ležela pohodlně stulená na něčí hrudi, holá ramena obemknutá silnými pažemi v uklidňujícím stisku a začala si uvědomovat i něžné prsty hladící jí po kaštanových vlasech.
Uvědomila si, že ještě pořád pláče a ještě stále se jí po vlhkých tvářích kutálely zbloudilé slzy, když vzhlédla, aby zjistila, s kým má tu čest.
Stačila zahlédnout jen ty úchvatné šedobílé oči.
"Pššt, neplakej," špitl jí Damon útěšně těsně u ucha a cítila, jak jí jeho jemné prsty stírají rozkutálené slzy z tváří. "Tohle nemáš za potřebí," našeptával jí tím nejupřímnějším a nejlaskavějším hlasem, který od něj kdy Elena slyšela, a přitáhl si jí k sobě ještě o něco blíž.
Elena na něj chvíli jen žalostně zírala a pro ten údiv k jeho chování zapoměla v tu chvíli i brečet. Brzo jí však vše zas dostihlo a ona se s hlasitým vzlykem znovu s pláčem zhroutila do Damonovy náruče.
"Když já nevím co dělám špatně!,"vzlykla a slzy jí znovu tekly proudem a bylo jí přitom úplně jedno, jestli je to právě Damon, komu ta slaná voda máčí košili. Přemýšlela, proč se všechno v poslední době hroutí do záhuby. Proč ona sama nedokáže udržet pohromadě ani sebe s Bonnie, natož sebe a Stefana.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Veronica Veronica | 10. července 2010 v 16:59 | Reagovat

Super... už chcem ďalšiu časť!
Len rýchlo píš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama