KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Don´t trust me, ´cause even i don´t trust myself (9)

27. července 2010 v 16:36 | Aprille |  Long Tales
(A/N): Tak už devítka =) Ale nebojte, to nejlepší vás ještě teprv čeká, že ano =)


"Uh,"Damon se zatvářil překvapeně, I když všichni přítomní moc dobře věděli, že si nás musel být vědom zatraceně dobře ještě než vstoupil do pokoje."Abych řekl pravdu, poslední dobou shledávám můj pokoj čím dál tím víc populární." Něco v jeho škodolibém úsměvu mi říkalo, že tohle byla tak trochu narážka. Musela jsem se mírně provinile přikrčit mezi peřinami a měla jsem akorát tak štěstí, že si toho Stefan samým překvapením z Damonova příchodu nevšiml. Damon, bohužel, ano a věnoval mi jeden z jeho typických škodolibých úšklebků.
Perfektní.
"P-počkej, neměl jsi být zrovna teď někde jinde?" zeptal se Stefan ještě pořád mírně zaskočeně.
Damon skoro jako by jeho otázku ani nevnímal. Věnoval se přehrabování mezi knihami v jedné z knihoven a když odpověděl, znělo to spíš jako kdyby chtěl Stefana jentak odmávnout a stále ještě se probírající mezi knihami protáhl,"Dejme tomu.... že jsem si trošičku pospíšil." Načeš z regálu vítězně vytáhl jakýsi svazek čehosi, co jsem nedokázala tak úplně identifikovat a spěšně se na nás otočil jakoby si teprv teď uvědomil, že se má chovat povrchně a uštěpačně jako vždycky."Ale Eleně tu určitě vadit nebudu, že?" zaculil se na mě tím svým speciálním úsměvem, který měl určený jen pro mne a který mě dokázal vždy tak perfektně srazit na kolena I když jsem seděla na posteli.
...
??? WTF???
Srazit na kolena?! Co to plácám!!! Naštvat. To bylo to, co jsem myslela. Tenhle jeho úsměv mě vždy dokáže tak perfektně naštvat. Začínám být z toho ponocování asi trochu přetažená.
"No nic, s váma se tu asi nic moc nepobavím... takže půjdu těšit svou přítomností někoho jiného," akorát mi věnoval ještě jeden pokřivený úsměv a s drobným výsměšným zamáváním zmizel bůh ví kam.
Dalo mi to teda hodně práce, abych v sobě dokázala udusit úlevný povzdech.
"Něco chystá," Stefan se na mě otočil s ustaraným výrazem ve tváři."Chová se zvláštně, tohle není Damon, něco se děje."
"Eh, myslíš... jako že má něco za lubem?," Neřekla jsem to nahlas, ale s touhle záhadou bych mu mohla pomoct. Celé rozřešení se vlastně právě teď houpalo na mých uších. Znovu jsem si sklepala vlasy víc do obličeje. Pokrčil rameny.
"Možná."
*
Když jsem pak odpoledne stála na verandě u našeho domu a hledala klíče, ještě pořád jsem zvažovala téma Damon a jeho podivné chování. Je zvláštní, že jsem si vlastně původně ani žádných změn v jeho chování nevšímala, přišlo mi naprosto normální, teď však, jakmile mě na tu myšlenku Stefan přivedl, už si začínám něčeho všímat. Problém je v tom, že nevím čeho.
Otevřela jsem dveře a hned na to přistála v náruči tety Jenny.
"Hodně štěstí!!," volala, když mě nadšeně objímala a já jsem se musela jen pousmát nad jejím rozvášněním.
Jo, to byla celá Jenna. Popravdě je spíš jako moje starší sestra a ani by mě asi nemělo překvapovat, že si na mě na mé narozeniny pořádně počíhá. A taky že ano. Nějak se jí povedlo nakazit I mého bratra Jeremyho a ti dva si mě teď vzali hezky do parády.
Když jsem posléze konečně odcházela do svého pokoje, nesla jsem si asi tři nové knížky od Jenny plus nový zápisník a pár korun na utracení dle vlastního názoru a krásný stříbrný náramek s drobnými lístečky od Jeremyho. Plus od Jeremyho mám takový bonusový dáreček v podobě jeho nepřítomnosti po celý příští týden, kdy jede na nějakou školní exkurzi. Krom toho jsem se mohla těšit na slavnostní večeři, na kterou mi Jenna doslova přikázala pozvat I Stefana s tím, že prý může přijít I Damon.
Ne, Jenna Damona ve skutečnosti nebalí. Vlastně už nějakou tu dobu randí s naším učitelem na dějepis, Alarikem Saltzmanem, mám ale takový zvrácený pocit, že se na Damona ráda dívá. Konec konců, kdo ne?
....
???WTF???
Co to zase melu?... I když, no vlastně tentokrát má moje zvrhlé já asi pravdu. Neubránila jsem se provinilému ucuknutí, jak jsem si knihy skládala do police nad postelí. Nemá cenu si zapírat, že na Damona by se ráda dívala každá a já nejsem vyjímkou. Nebudu si nic nalhávat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sasanka Sasanka | Web | 28. července 2010 v 15:06 | Reagovat

Holka, ty mě jednou zabiješ =D To WTF :D bezkonkurenčně skvělý...
Koukám, že má Elena v hlavě dobře poblbnuto... Ale protože jsem odjakživa fandila páru Elena+Damon, začíná se mi líbit směr, kterým se to vyvíjí (nebo vyvýjí? teď fakt nevím, ale s měkkým i to vypadá líp) :D
A další díl bude kdy? Už jksem se stihla stát na téhle povídce závislou :D

2 Lexi Lexi | 5. října 2010 v 18:50 | Reagovat

Hej to WTF je dobré :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama