KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Don´t trust me, ´cause even i don´t trust myself (2)

13. července 2010 v 14:25 | Aprille |  Long Tales
(A/N): Druhý díl kapitolovky Dont Trust =) Doufám, že se ještě stále bude líbit a jediné, co zatím mohu opravdově slíbit je, že těch kapitol tu ještě nějaká ta řádka bude, takže se rozhodně máte na co těšit =)Chytla jsem za kliku a pomalu opatrně otevřela dveře. Tak nějak na polo jsem čeala, že se na mě vrhne nějaká hlídací nestvůra nebo se spustí alarm nebo prostě něco takového. Ale nic se nestalo. Stála jsem ve dveřích a nedrápala se na mě ani žádná obluda ani žádný démon a v domě bylo naprosté ticho. Ještě chvilku jsem počkala, jestli na mě třeba nevyskočí něco jako čertík v krabičce ve velkém nebo něco podobného principu a pak jsem konečně překonala svoji paranoiu a vkročila dál do pokoje.
Byl obrovský. Jak jsem se rozhlížela kolem, měla jsem pocit, že bych sem mohla vmáčknout polovinu našeho domu a ještě by tu kousek místa zbyl. Když jsem se však porozhlédla znovu, zjistila jsem, že pokoj zas tak velký není, jen vytváří ohromný dojem vysokým stropem se spoustou zasazených dřevěných trámů, který se mi zdál na ložnici tak neobvyklý. A možná za to mohly I ty knihovny.
Nevím, co jsem čekala že tu naleznu, snad nějaký kulečník nebo minifotbálek nebo možná pár tyčí nebo něco v podobném stylu, každopádně tu nic takového nebylo. Jen samé dřevo, nádherný zdobený nábytek a krom toho ještě spousta a spousta knih. Téměř každá stěna v pokoji byla obložena knihovnou plnou knih táhnoucí se až ke stropu. Překvapilo mě to, nikdy jsem nepovažovala sebe samu za knihomola nebo tak, četla jsem jen tak a jen když jsem na to měla čas, ale pokud jsem si někoho rozhodně nedokázala spojit s pojmem "kniha" nebo "sudium" nebo třeba jen "čtení", byl to Damon.
Zároveň mě také popadla nesmírná zvědavost. Něco poťouchlého v zadu v hlavě mě ponoukalo prošmejdit to tu skrz na skrz a zjistit, co tu Damon schovává - on by to rozhodně udělal..
Minula jsem obrovskou dřevěnou postel a zamířila přímo ke knihovně vedle ní. Prstem jsem sklouzla po hřbetech knih a zároveň četla titulky. Anne McCaffrey, J. R. R. Tolkien, Victor Hugo, William Blake, LaVey, Jack London, Lewis, Verlain, Braun, John Morressy. Zasekla jsem se u knihy s nadpisem Anne Rice - Interwiev s upírem a vytáhla ji ven. Tak o téhle knize už jsem slyšela, ale ještě nikdy jsem ji nečetla. Přemohla mě zvědavost a I s knihou jsem se odebrala k pohodlně vyhlížejícímu křeslu uprostřed pokoje. Bez přemýšlení jsem se uvelebila na jeho měkkém polstrování a s nohama zastrčenýma pod sebou se dala do čtení.
Ponořila jsem se do víru děje tak dokonale, že jsem si ani nestihla všimnout rychle tmavnoucí oblohy, tepv když už jsem pro tmu neviděla na tištěnné písmo, odtrhla jsem se od Claudie, Luise a Lestata a rozsvítila si lampu na nedalekém psacím stole. Zapoměla jsem se dokonce I bát tmy všude kolem, jak jsem hltala každou větu I každé slovo. Nakonec už jsem přeci jenom začala být mírně unavená a čas od času jsem přistihla sebe samu klimbat s knihou v ruce. Nevím kdy, ale nakonec mě spánek přemohl úplně a já spadla do nejasného zmatku snu, ve kterém se míhala malá Claudie vedená s Luisem za maličkou ručku, Armand na vše přihlížející, tmavý a krásný, a Lestat se svým pronikavým smíchem.
Náhle jsem se s zalapáním po dechu probudila. Byla jsem stále schoulená na křesle, v rukou jsem ještě stále svírala knihu a lampa ještě pořád svítila nažloutlým světlem. Všude jinde kolem byla tma. Rozespale jsem se zavrtěla a promnula si zalepené oči.
"Zajímavá literatura." Doslova jsem sebou trhla ve směru hlasu, který mě vytrhl z mlhavého polospánku a málem k smrti vylekal.
Byl to Damon. S jeho typickým pobaveným úšklebkem se na mě usmíval ze tmy z křesla asi tak 4 metry ode mně.
"Člověk se těší, že se doma vklidu vyspí ve své posteli a pak tu najde tebe." S mírným prohloubením úšklebku natočil hlavu na druhou stranu a upřeně se na mě díval tím svým samolibým pohledem.
"Ehm ....no, totiž .... já," trochu jsem se vzpamatovala z prvotního úleku a trochu moc uspěchaně vstala z křesla. "No, totiž ... já jsem jen.... " vůbec jsem nevěděla jak vysvětlit svoji přítomnost v jeho pokoji s jeho knihou v ruce, abych mu přímo nevyžvanila, jak jsem byla zvědavá.
Zatímco já jsem vykoktávala něco nesrozumitelného v co jsem doufala, že jednou bude smysluplná odpověď, Damon se ladně zvedl ze svého posedu a pomalu přikráčel až ke mě.
"Četla Interwiev s upírem?," napověděl s nevinným uculením jak mi natočil knihu v ruce tak, aby mohl přečíst její název. Maličko na mě povytáhl obočí a mě samozřejmě nenapadlo nic lepšího než vybreptnout,"Jo, já jsem si .... ehm.....četla."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Veronica Veronica | 13. července 2010 v 17:41 | Reagovat

Pekné,
milujem, ke%d opisuješ Damona - jeho tvár a emócie, jeho oči, jeho úsmev a tieto veci. A potom milujem aj jeho veci - tú jeho izbu, fakt super. A samostatná kategória sú hlášky :-)

2 Luciii Luciii | 13. července 2010 v 17:58 | Reagovat

Těším se na další díl :)

3 Veronica Veronica | 14. července 2010 v 14:15 | Reagovat

Ahoj, len taká malá rada: nemusíš namiesto apostrofa používať dľžeň,
ale stlač ALT 39 a máš '
Toť vše :-)

4 LanQka LanQka | Web | 15. července 2010 v 11:17 | Reagovat

mno..jak jako nevíš o co go?? asi jsem tě dostatečně nepochopila...ale díky

5 Sasanka Sasanka | Web | 28. července 2010 v 13:45 | Reagovat

Já říkala, že nebudu dávat komentáře, ale teď musím. Vzala jsi Elenu po svém, že? To se mi mooooc líbí. V tom seriálu mi připadala trošku moc upjatá. Přiznávám, knížku jsem nečetla, takže nevím, jaká je tam.
A Damon? Já bych si netroufla ho popisovat, protože (totálně upřímně) je mojí největší platonickou láskou :D Ty jsi mi ho ještě vylepšila. :D:D
Tak a teď už fakt mlčím a čtu... Je to skvělý!!

6 k@rin k@rin | 5. září 2010 v 16:29 | Reagovat

musim souhlasit s chvalou od vsech :-) nejde jinak nez pokracovat ve cteni,a to sem jsem dneska chtela jenom nakouknout :-)

7 Lexi Lexi | 5. října 2010 v 18:06 | Reagovat

Hej to je obdivuhodné ako si dokázala popisať Damona resp pridržať sa tohto charakteru aký bol vytvorený. Ja som už skušala písať a tie charaktery mi velmi nejdu. Zvlášť taký s originálnymi hláškami ako je Damon. Nad tými hláškami by som musela dlho rozmýšlať.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama