KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Příhodno vědět

25. června 2010 v 21:28 | Aprille |  For Authors
HEY!!!
Takže instrukce pro ty, kteří by se chtěli podělit o svá dílka.

Předem alespoň pár slov úvodem, tedy kdyby něco nevyhovovalo nebo v tom někdo viděl nějakou mezeru, která by se mohla stát problémem, tak se dá všechno upravit a napravit. Stručně, kdybyste měli připomínku, můžete se samozřejmě ozvat =)

Za druhé, vím, že v záhlaví mám The Vampire Diaries a já osobně mám právě na VD specializaci, ale jelikož se tenhle blog nazývá Vampire Tales a nikde není řečeno, že to má být jen a jen pouze o VD, tak samozřejmě uvítám i díla z jiných kruhů. Osobně si ale myslím, že tu nakonec stejně budou převládat vampíří deníky, takže jsem se rozhodla, že povídky a příběhy s jiným zaměřením budu speciálně značit, aby každý hned věděl o co go. Doufám, že to nikomu nevadí, myslela jsem si, že by to mohlo být akorát praktické.

Taky jsem přemýšlela, že by vůbec každý příběh měl mít v úvodu alespoň krátkou notu na upřesnění. = Tím tedy myslím, že mě osobně strašně štve, když začnu číst nějakou povídku s úplně jiným zaměřením než jsem původně předpokládala, nebo prostě jen s obsahem, který není zrovna můj šálek kávy, ale tuhle skutečnost se dozvím až někde po nějakých pár kapitolách, takže jsem s tím defakto ztratila cenný čas, kdy jsem si mohla vklidu číst povídku, která se mi skutečně líbí a obsah mě zajímá.

Tím samozřejmě nechci říct, že obsah povídek, které se popřípadě rozhodnete sdílet se světem v podobě tohohle blogu, budu kritizovat nebo nebudu uveřejňvat kvůli tomu, že mě osobně se obsah nelíbí. Moc dobře vím, že každý má holt vkus jiný, takže tady nic takového nebude hrát roli.

Předem ale upozorňuji, že kdyby se v příběhu mělo vyskytovat něco nepatřičného, je lepší předem upozornit a kdyby šlo o jó nějakou špatnost, tak předem na rovinu říkám, že nějaké obzvláštní sprostoty tady uvádět také nehodlám =) Nicméně vždy je samozřejmě možná slušná domluva a kdyby snad k něčemu takovému došlo, záleží vždy na situaci, takže to prozatím nechávám osudu a vyřeší se to potom =)

A teď už ty slíbené instrukce:

- takže za prvé musíte samozřejmě napsat nějakou tu povídku nebo příběh =)

- za druhé se ho musíte rozhodnout sdílet s ostatními =)

- za třetí si přečíst všechna výše uvedená upozornění, pokud jste tak ještě neudělali, a ujistit se, že se mnou souhlasíte nebo jestli máte nějaké připomínky

- poslat mi svoje dílo emailem na adresu vampire-tales@seznam.cz, nejlépe ve formátu doc nebo odt, protože s formátem novějšího wordu docx, či jak to vlastně je, bych mohla mít problémy a mohlo by se stát, že bych to neotevřela. Pokud těmhle řečem momentálně nerozumíte, je pro vás samozřejmě vždycky jednoduchým a srozumitelným řešením poslat povídku prostě jen jako text v emailu. (tedy zkopírovat text vašeho příběhu z vašeho dokumentu a vložit normálně do pole emailu)

- pokud jste měli předtím nějaké připomínky, tak do emailu je teď můžete s klidným svědomím připsat, pokud možno někam viditelně na začátek =)

- samozřejmě budu taky potřebovat nějaké údaje, pod kterými vaši povídku pak zařadím, takže ty bych tam potřebovala připsat taky - tedy zaprvé, do předmětu emailu napište, jestli mám vaší povídku zařadit do rubriky "Long Tales" nebo "Short Talest." Postačí, když do pole pro předmět prostě napíšete Long Tale neo Short Tale. Kdybyste náhodou nerozuměli těmto pojmům - a ono vůbec pro bližší upřesnění, abychom se všichni shodli a nenadělali v tom guláš - můžete navštívit rubriku "Navigations", kde se popřípadě dozvíte co a jak, dál v textu na tuhle rubriku ještě budu odkazovat.

- tenhle bod se týká především povídkářů s "Long Tales" i když není vyloučen i pro ty ostatní =) tedy, jak se kdyžtak dozvíte v rubrice Navigations, "Long Tales" jsou vlastně kapitolovky, tedy příběhy, které jsou pro svoji délku ještě rozděleny po částech. Tyhle příběhy mají často tu problematiku, že autor uveřejní prvních pár kapitol a pak už se mu nechce příběh dokončovat, takže to nechá jentak ležet ladem.
Má to dvě řešení, buďto jste pořádkumilovní autoři jako Aprille a máte rovnou napsaný celý příběh se vším všudy s tím, že ho pak prostě po kouscích hodláte uveřejňovat po nějakých určitých časových intervalech. V takovém případě je třeba, abyste mi už v tom mailu, nebo dokumentu viditelně označili samostatné části (tedy kde začíná a končí každá kapitola) a také napsali, v jakých časových intervalech chcete, aby byly kapitoly uváděny. Takže prostě napiště, jestli chcete všechny kapitoly uveřejnit naráz, nebo je mám postupně zveřejňovat třeba po dnu nebo po dvou dnech nebo třeba po týdnu nebo prostě jak si to vy představujete =)
V druhém případě, pokud ještě příběh dokončený nemáte, bych samozřejmě uvítala, kdybyste mě na to upozornili. V takovém případě předpokládám, že mi asi pošlete první kapitolu nebo těch pár kapitol, které už dopsané máte, s jasným vzkazem, že to ještě není dokončené a kdy asi tak hodláte poslat další část. Kdybyste měli už prvních několik kapitol a chyběla vám ku příkladu třeba jen ta posledí nebo prostě kdyby jste jich naráz posílali víc, je třeba mi zase dát vědět kdy mám určité kapitoly uveřejnit.
S tímhle problémem by se mohli setkat i někteří povídkáři se "Short Tales", protože někteří - což je třeba osobně případ i Aprille - se prostě nejdřív rozhodnout psát krátký příběh a pak to nějak nečekaně prodlouží, takže z toho vznikne něco, co nění dost dlouhé na kapitolovku, ale zase ne tak krátké jako jednorázovka. V těhle případech se dá i krátký příběh jednoduše rozdělit na víc částí, třeba na dvě nebo na tři ku příkladu, ale je potřeba, abyste to napsali do toho emailu, abych o tom věděla =)

- když už máme tohle, už jsem se dříve zmiňovala o něčem ve smyslu toho, že bych chtěla u povídek v úvodu nějaké bližší určení, aby v tom byl nějaký pořádek, takže jsem si dovolila sestavit takový krátký úvodník, který si opět zkopírujte na začátek emailu a pokuste se alespoň nějak vyplnit =) úvodník přikládám níže i s vysvětlením, co kam máte psát, kdyby někdo zase nevěděl - třeba co kam má napsat, tak v Navigations najdete třeba i nějaké příklady, co se do toho dá psát, kdyby jste snad zrovna neměli žádné nápady =)


Title: To je pochopitelně samozřejmost =) prostě si vymyslete nějaký název pro svou povídku a napište ho sem =)
Author: Sem napíšete svoje jméno, nebo svou přezdívku nebo cokoli chcete, pod čímž budu uvádět vaše povídky. To snad problém nebude =)
About: Tady se nemusíte bát, že budete prozrazovat obsah předem, stačí když napíšete jenom třeba jednu krátkou větu o čem asi tak povídka je, samozřejmě konec neprozrazujte =), nebo popřípadě sem můžete napsat jakého je vaše povídka žánru nebo klidně vypsat hlavní postavy - to by se možná hodlilo asi u všech =). Nemusíte si s tím dělat hlavu, kdybyste nevěděli, jak to napsat, můžete se samozřejmě zmínit v mailu a já se to pokusím udělat nějak šetrně za vás, tak abych pokud možno nic nezkazila, ale aby měl každý alespoň mlhavou představu o čem to vlastně je - i když u kapitolovek byste si to asi měli udělat sami, to mě jistě pochopíte. Já samozřejmě všechny povídky budu číst a kontrolovat, kvůli dříve zmíněnému nevhodnému obsahu =) doufám, že to nevadí.
Author Note: No tak sem si můžete napsat prakticky co chcete, úvodní slovo, nebo tak něco, kdybyste chtěli můžete si sem napsat i odkaz na vaše stránky nebo tak něco. Pokud nemáte, co byste k povídce dodali, tak prostě nic nepiště nebo taky postačí staré dobré NO COMMENT =)


- no a pokud už nic k dodání nebo připomínce nemáte, klikněte na odeslat a je to =) pokud všechno pošlape dobře, měla bych vám obratem odepsat mail, že jsem vaše dílo obdržela a že to beru na vědomí a tak dále =) pak byste už v nejbližších chvílích měli najít svoji povídku uveřejněnou zde na blogu. Samozřejmě asi nebudu k dispozici úplně každičký den a úplně každičkou minutu, takže právě proto jsem vymyslela onen systém s potvrzovacím mailem - jednoduše budete vědět, že jsem povídku v pořádku obdržela a kdy. Nevím přesně kolik času a kdy budu mít, ale počítám, že bych měla svoji mailovou adresu stihnout checkovat přinejmenším jednou dvakrát do týdne, takže kdyby vám náhodou potvrzovací mail nedošel ihned, nezoufejte a chvilku počkejte a on snad dojde. Samozřejmě taky musíme počítat s naší spolehlivou mailovou sítí, že =)
Pokud mail opravdu nedojde ani po nějaké té chvilce tak jsou tu dvě potenciální možnosti - tedy buďto mě nedošel váš email, prostě se nějakým způsobem nedoručil nebo tak něco, nebo vám nedošel můj mail - stejným způsobem. No a v těhle případech se prostě nedá nic dělat, budeme doufat, že nenastanou a kdyby náhodou nastaly, není problém mě a můj mail kontaktovat znovu a zeptat se, kde je tedy chyba a nějak to spolu vyřešíme =)
Pokud by měla být důvodem nedoručení nebo nějakého problému moje dočasná nepřítomnost, budu se snažit na blog pokaždé napsat o mé možné nepřítomnosti a kdy bych se tu asi tak měla znovu objevit, pokud mi to bude známo.


Všechno je samozřejmě věcí domluvy, takže kdyby něco, pište buď na mail výše uvedený jako vampire-tales@seznam.cz nebo aprille@email.cz. Pokud budete psát na vampire-tales, prosím, abyste do předmětu napsali a upozornili mne, že se nejedná o povídku =)
To je ode mne asi tak vše, takže prozatím ByeByeNow ... =)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama