KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Červen 2010

Co dokáže jedna sklenička, a co jich dokáže deset (3)

30. června 2010 v 20:01 | Aprille |  Short Tales
(A/N): Tak tedy konečně ten poslední díl =) Doufám že se bude líbit, i když to podle mě není nic moc =)

Dobrá otázka =)

28. června 2010 v 21:00 | Aprille |  Others
Tak jsem si právě přečetla vaše komentáře a všem vám velice děkuji, že jste nade mnou hned nezavrhli a obtěžovali se to se mnou alespoň zkusit, jsem ráda za všechny vaše komentáře a poznámky, takže tímto vám všem děkuji =)

No a za druhé se tu objevil docela dobrý dotaz, který považuji za dost důležitý na to, abych mu věnovala celý samostatný článek. Dotaz se týkal toho, jestli zde budou povídky i ve slovenštině nebo jenom v češtině.

Má odpověď na to je, že zde slovensky psané povídky dozajisté budou, pokud se nějaký slovensky píšící autor rozhodne je zde zveřejnit =) Samozřejmě proti tomu nic nemám a budu jen ráda, když se zapojí i autoři ze Slovenska, protože samozřejmě chápu, že číst v jiném jazyce, byť to jsou jazyky tak podobné navzájem, je docela náročné. Slovenština mi samozřejmě v žádném případě nevadí, ale pokud jde o čtení ve slovenštině, musím přiznat, že se taky občas ztrácím =)
Takže pokud chcete někdo přispět slovenskou povídkou, budu jen ráda, ale já osobně to asi nebudu, protože mám dost napínavý (a občas docela i směšný) boj jen s naší zatrolenou češtinou a co by vzniklo se slovenštinou, tak to radši opravdu nechci vědět (Aprille do kontrolního diktátu z češtiny napsala v naprosto primitivním českém slově "když" nakonci "š") XD

Ale pokud byste měli opravdový zájem, mám kamarádku, která je napůl slovenka a kdybych jí slušně poprosila, třeba by se nade mnou slitovala a nějakou mou další kratší povídku mi přeložila do slovenštiny =) Kdo ví, třeba by se mi povedlo jí přemluvit XD

ByeByeNow...

Co dokáže jedna sklenička, a co jich dokáže deset (2)

28. června 2010 v 20:29 | Aprille |  Short Tales
(A/N): Původně jsem chtěla udělat jen dva díly, ale nakonec jsem si řekla, že takhle to bude trochu napínavější =) já vím, jsem mrcha, moc dobře znám ten pocit, když autor utrhne povídku zrovna, když se děj zasekne na takovým místě =) ale tak nějak jsem si nemohla pomoct =)
Takže tady máte pokračování historicky první povídky tohoto blogu a třetí, závěrečný, díl by se zde měl objevit buď zítra nebo pozítří ... možná spíš pozítří, protože to je poslední den školy, takže bych ten konec historicky první povídky blogu zakončila alespoň s nějakou tou slávou - i když v mém případě to bude spíš rekviem (no jo, moje známka z češtiny prostě není zrovna coool =))

Co dokáže jedna sklenička, a co jich dokáže deset

27. června 2010 v 13:12 | Aprille |  Short Tales
Title: Co dokáže jedna sklenička, a co jich dokáže deset
Author: Aprille
About: Název je tuším všeříkající =) Jinak v hlavních rolích se u téhle povídky představuje Elena a Damon - jak jinak, a děj se hodí spíš do seriálu, tak do první série asi někde spíš ke konci =)
Author Note: No tak podle mého názoru nic moc, ale je to historicky vůbec první povídka na tomhle blogu a já jsem si řekla, že nebudu začínat tím klasickým "Miluju Stefana a pak najednou zjistím, že Damon je taky super". Chápete, takový to utrápené Elenino já, které se koupe mezi výčitkami svědomí a tak ... Jinak u téhle povídky přišlo Aprilliino umění prodlužovat krátké povídky do extrémních rozměrů na své, takže jsem se nakonec rozhodla povídku rozkouskovat na tři poněkud kratší díly =) doufám že to nevadí =)

Na začátek

27. června 2010 v 11:07 | Aprille |  Others
Takže po té dlouhé úmorné práci, co jsem se mořila s designem a organizací blogu, je na čase to tu trochu rozjet =)

Hned jak překontroluju pravopisné chyby (Aprillina achylova pata), měla by se tu objevit první rozjezdová povídka. Jedna z mých starších děl, asi nic moc, ale na rozjezd aby to tu netlelo prázdnotou se použít dá - alespoň doufám.

Jinak mám momentálně rozpracovanou jednu kapitolovku, která tu taky v nějaké blíže neurčíté době pravděpodobně skončí - tím rozpracovanou myslím již přepsanou v počítači a asi s milionem nebo trilionem prvopisných hrubek a překliků =) takže stačí si najít čas na překontrolování (pomoooc) =)

A pak mám ještě pár věcí, které teprv čekají na přepsání do virtuálního prostředí, k čemuž se také hodlám dokopat v blízké budoucnosti.

A díky Aprilliině smyslu pro pořádek v jejích složkách v počítači vám můžu zcela jistě slíbit, že ještě nějakou tu povídku určitě najdu zakopanou kdesi mezi obrázky nebo hudbou nebo tak něčím, kde vůbec nemá co dělat a kde jsem na ní totálně zapoměla =)

A samozřejmě bych byla ráda, kdybyste se zapojili i vy a podělili se o svá dílka.
Po urputném boji s google vyhledávačem jsem nakonec nalezla několik blogů, kde autorky/autoři (ale většinou autorky =)) píší, že se povídkařením v okruhu VD již zabívají, takže, pokud vám to nepřijde nějak vtěrné nebo tak nějak, to bych totiž nerada, měla jsem v úmyslu právě těch pár autorek konkrétně poprosit o nějakou tu pomoc =) a ačkoli se mi tento způsob propagace upřímě hnusí, zřejmě se budu muset snížit i k nějakému tomu reklamingu, abych nalezla i další potenciální autory, kteří se na síti určitě někde schovávají, jen je najít =) doufám, že mě za to neukamenujete, zatím jsem si myslela, že třeba zkusím najít nějaké blogy se zaměřením na VD a zmínit se přímo tam o založení tohohle blogu =)

Doufám, že vám to moc nevadí a závěrem, avšak ne v poslední řadě, bych chtěla poděkovat Lenně a Dianes za jejich podporu a schválení mého malého projektu, kteréžto jako chystající se autorky velice vítám jako první, které se rozhodly pomoct při zpracovávání tohohle blogu =)

ByeByeNow...Long Tales/Author

25. června 2010 v 21:52 | Aprille |  Long Tales
by author

*Aprille*


*Asha*

*Brandy*

*Danielle**Evangeline*

*K@rin*

*Kucko*

*LanQka*

*Rumi*

*Siska*

Long Tales/Titles

25. června 2010 v 21:44 | Aprille |  Long Tales

by Title

*0-9*

*C*

*D*

*F*

*H*

*I*

*M*

*N*

*P*

*T*

*W*

*Y*

Příhodno vědět

25. června 2010 v 21:28 | Aprille |  For Authors
HEY!!!
Takže instrukce pro ty, kteří by se chtěli podělit o svá dílka.

Předem alespoň pár slov úvodem, tedy kdyby něco nevyhovovalo nebo v tom někdo viděl nějakou mezeru, která by se mohla stát problémem, tak se dá všechno upravit a napravit. Stručně, kdybyste měli připomínku, můžete se samozřejmě ozvat =)

Za druhé, vím, že v záhlaví mám The Vampire Diaries a já osobně mám právě na VD specializaci, ale jelikož se tenhle blog nazývá Vampire Tales a nikde není řečeno, že to má být jen a jen pouze o VD, tak samozřejmě uvítám i díla z jiných kruhů. Osobně si ale myslím, že tu nakonec stejně budou převládat vampíří deníky, takže jsem se rozhodla, že povídky a příběhy s jiným zaměřením budu speciálně značit, aby každý hned věděl o co go. Doufám, že to nikomu nevadí, myslela jsem si, že by to mohlo být akorát praktické.

Taky jsem přemýšlela, že by vůbec každý příběh měl mít v úvodu alespoň krátkou notu na upřesnění. = Tím tedy myslím, že mě osobně strašně štve, když začnu číst nějakou povídku s úplně jiným zaměřením než jsem původně předpokládala, nebo prostě jen s obsahem, který není zrovna můj šálek kávy, ale tuhle skutečnost se dozvím až někde po nějakých pár kapitolách, takže jsem s tím defakto ztratila cenný čas, kdy jsem si mohla vklidu číst povídku, která se mi skutečně líbí a obsah mě zajímá.

Tím samozřejmě nechci říct, že obsah povídek, které se popřípadě rozhodnete sdílet se světem v podobě tohohle blogu, budu kritizovat nebo nebudu uveřejňvat kvůli tomu, že mě osobně se obsah nelíbí. Moc dobře vím, že každý má holt vkus jiný, takže tady nic takového nebude hrát roli.

Předem ale upozorňuji, že kdyby se v příběhu mělo vyskytovat něco nepatřičného, je lepší předem upozornit a kdyby šlo o jó nějakou špatnost, tak předem na rovinu říkám, že nějaké obzvláštní sprostoty tady uvádět také nehodlám =) Nicméně vždy je samozřejmě možná slušná domluva a kdyby snad k něčemu takovému došlo, záleží vždy na situaci, takže to prozatím nechávám osudu a vyřeší se to potom =)

A teď už ty slíbené instrukce:

- takže za prvé musíte samozřejmě napsat nějakou tu povídku nebo příběh =)

- za druhé se ho musíte rozhodnout sdílet s ostatními =)

- za třetí si přečíst všechna výše uvedená upozornění, pokud jste tak ještě neudělali, a ujistit se, že se mnou souhlasíte nebo jestli máte nějaké připomínky

- poslat mi svoje dílo emailem na adresu vampire-tales@seznam.cz, nejlépe ve formátu doc nebo odt, protože s formátem novějšího wordu docx, či jak to vlastně je, bych mohla mít problémy a mohlo by se stát, že bych to neotevřela. Pokud těmhle řečem momentálně nerozumíte, je pro vás samozřejmě vždycky jednoduchým a srozumitelným řešením poslat povídku prostě jen jako text v emailu. (tedy zkopírovat text vašeho příběhu z vašeho dokumentu a vložit normálně do pole emailu)

- pokud jste měli předtím nějaké připomínky, tak do emailu je teď můžete s klidným svědomím připsat, pokud možno někam viditelně na začátek =)

- samozřejmě budu taky potřebovat nějaké údaje, pod kterými vaši povídku pak zařadím, takže ty bych tam potřebovala připsat taky - tedy zaprvé, do předmětu emailu napište, jestli mám vaší povídku zařadit do rubriky "Long Tales" nebo "Short Talest." Postačí, když do pole pro předmět prostě napíšete Long Tale neo Short Tale. Kdybyste náhodou nerozuměli těmto pojmům - a ono vůbec pro bližší upřesnění, abychom se všichni shodli a nenadělali v tom guláš - můžete navštívit rubriku "Navigations", kde se popřípadě dozvíte co a jak, dál v textu na tuhle rubriku ještě budu odkazovat.

- tenhle bod se týká především povídkářů s "Long Tales" i když není vyloučen i pro ty ostatní =) tedy, jak se kdyžtak dozvíte v rubrice Navigations, "Long Tales" jsou vlastně kapitolovky, tedy příběhy, které jsou pro svoji délku ještě rozděleny po částech. Tyhle příběhy mají často tu problematiku, že autor uveřejní prvních pár kapitol a pak už se mu nechce příběh dokončovat, takže to nechá jentak ležet ladem.
Má to dvě řešení, buďto jste pořádkumilovní autoři jako Aprille a máte rovnou napsaný celý příběh se vším všudy s tím, že ho pak prostě po kouscích hodláte uveřejňovat po nějakých určitých časových intervalech. V takovém případě je třeba, abyste mi už v tom mailu, nebo dokumentu viditelně označili samostatné části (tedy kde začíná a končí každá kapitola) a také napsali, v jakých časových intervalech chcete, aby byly kapitoly uváděny. Takže prostě napiště, jestli chcete všechny kapitoly uveřejnit naráz, nebo je mám postupně zveřejňovat třeba po dnu nebo po dvou dnech nebo třeba po týdnu nebo prostě jak si to vy představujete =)
V druhém případě, pokud ještě příběh dokončený nemáte, bych samozřejmě uvítala, kdybyste mě na to upozornili. V takovém případě předpokládám, že mi asi pošlete první kapitolu nebo těch pár kapitol, které už dopsané máte, s jasným vzkazem, že to ještě není dokončené a kdy asi tak hodláte poslat další část. Kdybyste měli už prvních několik kapitol a chyběla vám ku příkladu třeba jen ta posledí nebo prostě kdyby jste jich naráz posílali víc, je třeba mi zase dát vědět kdy mám určité kapitoly uveřejnit.
S tímhle problémem by se mohli setkat i někteří povídkáři se "Short Tales", protože někteří - což je třeba osobně případ i Aprille - se prostě nejdřív rozhodnout psát krátký příběh a pak to nějak nečekaně prodlouží, takže z toho vznikne něco, co nění dost dlouhé na kapitolovku, ale zase ne tak krátké jako jednorázovka. V těhle případech se dá i krátký příběh jednoduše rozdělit na víc částí, třeba na dvě nebo na tři ku příkladu, ale je potřeba, abyste to napsali do toho emailu, abych o tom věděla =)

- když už máme tohle, už jsem se dříve zmiňovala o něčem ve smyslu toho, že bych chtěla u povídek v úvodu nějaké bližší určení, aby v tom byl nějaký pořádek, takže jsem si dovolila sestavit takový krátký úvodník, který si opět zkopírujte na začátek emailu a pokuste se alespoň nějak vyplnit =) úvodník přikládám níže i s vysvětlením, co kam máte psát, kdyby někdo zase nevěděl - třeba co kam má napsat, tak v Navigations najdete třeba i nějaké příklady, co se do toho dá psát, kdyby jste snad zrovna neměli žádné nápady =)


Title: To je pochopitelně samozřejmost =) prostě si vymyslete nějaký název pro svou povídku a napište ho sem =)
Author: Sem napíšete svoje jméno, nebo svou přezdívku nebo cokoli chcete, pod čímž budu uvádět vaše povídky. To snad problém nebude =)
About: Tady se nemusíte bát, že budete prozrazovat obsah předem, stačí když napíšete jenom třeba jednu krátkou větu o čem asi tak povídka je, samozřejmě konec neprozrazujte =), nebo popřípadě sem můžete napsat jakého je vaše povídka žánru nebo klidně vypsat hlavní postavy - to by se možná hodlilo asi u všech =). Nemusíte si s tím dělat hlavu, kdybyste nevěděli, jak to napsat, můžete se samozřejmě zmínit v mailu a já se to pokusím udělat nějak šetrně za vás, tak abych pokud možno nic nezkazila, ale aby měl každý alespoň mlhavou představu o čem to vlastně je - i když u kapitolovek byste si to asi měli udělat sami, to mě jistě pochopíte. Já samozřejmě všechny povídky budu číst a kontrolovat, kvůli dříve zmíněnému nevhodnému obsahu =) doufám, že to nevadí.
Author Note: No tak sem si můžete napsat prakticky co chcete, úvodní slovo, nebo tak něco, kdybyste chtěli můžete si sem napsat i odkaz na vaše stránky nebo tak něco. Pokud nemáte, co byste k povídce dodali, tak prostě nic nepiště nebo taky postačí staré dobré NO COMMENT =)


- no a pokud už nic k dodání nebo připomínce nemáte, klikněte na odeslat a je to =) pokud všechno pošlape dobře, měla bych vám obratem odepsat mail, že jsem vaše dílo obdržela a že to beru na vědomí a tak dále =) pak byste už v nejbližších chvílích měli najít svoji povídku uveřejněnou zde na blogu. Samozřejmě asi nebudu k dispozici úplně každičký den a úplně každičkou minutu, takže právě proto jsem vymyslela onen systém s potvrzovacím mailem - jednoduše budete vědět, že jsem povídku v pořádku obdržela a kdy. Nevím přesně kolik času a kdy budu mít, ale počítám, že bych měla svoji mailovou adresu stihnout checkovat přinejmenším jednou dvakrát do týdne, takže kdyby vám náhodou potvrzovací mail nedošel ihned, nezoufejte a chvilku počkejte a on snad dojde. Samozřejmě taky musíme počítat s naší spolehlivou mailovou sítí, že =)
Pokud mail opravdu nedojde ani po nějaké té chvilce tak jsou tu dvě potenciální možnosti - tedy buďto mě nedošel váš email, prostě se nějakým způsobem nedoručil nebo tak něco, nebo vám nedošel můj mail - stejným způsobem. No a v těhle případech se prostě nedá nic dělat, budeme doufat, že nenastanou a kdyby náhodou nastaly, není problém mě a můj mail kontaktovat znovu a zeptat se, kde je tedy chyba a nějak to spolu vyřešíme =)
Pokud by měla být důvodem nedoručení nebo nějakého problému moje dočasná nepřítomnost, budu se snažit na blog pokaždé napsat o mé možné nepřítomnosti a kdy bych se tu asi tak měla znovu objevit, pokud mi to bude známo.


Všechno je samozřejmě věcí domluvy, takže kdyby něco, pište buď na mail výše uvedený jako vampire-tales@seznam.cz nebo aprille@email.cz. Pokud budete psát na vampire-tales, prosím, abyste do předmětu napsali a upozornili mne, že se nejedná o povídku =)
To je ode mne asi tak vše, takže prozatím ByeByeNow ... =)