KOLEGOVÉ POVÍDKÁŘI - seznam dalších blogů, kde naleznete něco málo z tvorby o TVD =)

Květen 2010

Takže pro orientaci

15. května 2010 v 13:04 | Aprille |  Navigation
HEY!!!

Tuhle rubriku jsem se rozhodla založit pro případ, kdyby snad někdo nerozuměl nějakým termínům, názvům nebo mu nebyl jasný systém blogu =) Takže se zde pokusím více méně vysvětlit funkci jednotlivých rubrik a tak podobně =)

ABOUT= To je rubrika, kterou doufám všichni chápou dobře =) Kdo článek ještě nečetl, najdete tam všechny takový ty úvodní prupovídky a věci tohohle typu.

NAVIGATIONS= To je rubrika, ve které se právě nacházíte a funkce již byla vysvětlena výše =)

SHORT TALES= Zde najdete povídky, které nejsou obsahově zas tak rozsáhlé. Někde můžete nalézt také označení jednorázovky a další. Jednorázová povídka může být krátká, třeba jen na jednu stránku ve wordu, kratší nebo delší, hlavní je, že děj je takového rázu, že by se ho nehodilo nebo by bylo zbytečné ho rozdělovat na víc částí, jako to je u "Long Tales". Jak už někdo možná četl v rubrice "For Authors" i krátká povídka může být rozdělená na několik pár částí, a to když je její autor podobné nátury jako Aprille a napíše povídku, která prostě není ani dost dlouhá na kapitolovku (viz Long Tales) a na jednorázovku je zase dlouhá moc. Pak je věcí domluvy - nebo vašeho přání - chcete-li svoji krátkou povídku rozdělit ještě na další části, na dvě nebo na tři nebo jak chcete =)
Stejně jako v rubrice "Long Tales" jsou zde povídky řazeny ve dvou kategoriích - tedy AUTHORS, TITLES, což vlastně znamená řazení a třídění buď podle názvu povídky nebo podle jména autora, aby to tu bylo alespoň trochu přehledné a každý snadno našel autora nebo povídku, kterou hledá =)

LONG TALES= Rubrika, ve které budou zařazeny dlouhé povídky, tedy kapitolovky= tzn. povídky o více kapitolách nebo dílech, chcete-li. Pro ty, co se s tímto pojmem ještě nesetkali, příběh je moc obsáhlý a dlouhý na to, aby byl uveden jen v jedné části, takže to pak funguje defakto jako takový seriál a jednotlivé díly jsou uváděny po nějakém časovém intervale nebo prostě všechny naráz, záleží na přání autora. Taková kapitolovka může mít částí třeba pět nebo klidně dvacet a víc, opět záleží na autorovi a jeho stylu =) Jak je dlouhá jedna kapitola v kapitolovce si určuje každý autor sám, není pro to žádné pravidlo, ale vesměs to bývá většinou na jednu až dvě stránky ve wordu, ale může být i kratší i delší, záleží jen na vás.
Povídky jsou zde řazeny podle jména autora a podle názvu stejně jako u "Short Tales" =)


FOR AUTHORS= Zde se dozvíte vše potřebné, kdybyste se odhodlali zapojit do mého projektu a zveřejnit zde nějakou tu vaši povídku. Najdete zde, co máte dělat, když mi chcete dílo poslat, tak nějak aby v tom nebyl zmatek. Slíbila jsem ještě nějaké ty vysvětlivky, pro ty, kteří něčemu nerozumí v mém úvodníku, který jsem se rozhodla umístit na úvod každé povídky:

- v políčku ABOUT, jak už jsem psala, si můžete vymyslet prakticky cokoli na přiblížení děje a obsahu vaší povídky. Například zde můžete uvést hlavní postavy - u povídek se často stává, že jsou výhradně jen o jedné milostné dvojici, nebo popřípadě milostném trojúhelníku a tak podobně, takže jestli je právě tohle případ vaší povídky, můžete sem napsat třeba tohle. Například já osobně se specializuji na dvojici Elena/Damon z The Vampire Diaries. Právě u povídek z prostředí VD by se taky hodilo napsat, jestli vycházíte ze seriálu nebo z knížky, popřípadě dobu (tedy díl a sérii), kdy se váš příběh odehrává.
Například můžete napsat: Seriál, 1. Season, někde mezi 12. a 16. epizodou
Pokud nevíte, tak to tam můžete napsat taky =) prostě něco ve stylu, moje povídka sedí docela dobře i do prostředí z knihy i seriálu a časové období nemusí být nějak určeno, je to prostě někdy, možná spíš na začátku - a tak podobně =)
Kdybyste chtěli napsat, jakého je to žánru, tak si samozřejmě můžete vybírat ze všech, které znáte, romantika, komedie, sci-fi a tak dále a tak dále =)
- u políčka AUTHOR NOTE je doufám vše jasné. Schválně jsem si řekla, že když se někomu budou vaše povídky líbit, třeba by si pak docela rád prohlédl i vaše osobní stránky, takže si sem klidně napiště link na váš blog nebo něco =)

OTHERS= No tak sem přijde vlastně všechno ostatní =) Všední zprávy typu, že tu na pár dní nebudu z tohohle a tohohle důvodu, nebo nějaké novinky z prostředí tohohle konkrétního blogu, jako třeba nějaké vylepšení nebo upozornění pro autory i pro čtenáře. Sem asi taky zařadím nějaké ty odpovědi a tak podobně, kdybyste se nějak hromadně ptali na nějakou určitou věc, abych vám nemusela odpovídat jednotlivě =)

Tak to je doufám všechno, kdyby ještě stále někdo něco nechápal, tak se ozvěte a já to tu doplním =)

ByeByeNow...

Letem světem

15. května 2010 v 12:55 | Aprille |  About
HEY!!!

Takže odkud začít... No jak už jste někteří možná postřehli, ta střeštěná potrhlice, co vede tenhle blog, se přezdívá Aprille a - krom jiného - je to také autorka tohohle článku, čili já.

Hned na začátek musím upozornit, jenom tak pro jistotu, neberte to ve zlém, že tento blog nemá sloužit k rozvíjení reklamingu ani k propagování hollywoodských hvězdiček typu Miley Cyrus a podobně. Byl založen výhradně k šíření a sdílení vlastních textů a nápadů v okruhu našeho - možná ano možná ne - společného oblíbeného tématu - tedy Vampíři (především The Vampire Diaries) a ostatní obludy (takže se sem Aprille zcela hodí).

Takže teď, když někteří z vás, kteří by tu nenašli nic z jejich oblasti zájmu, už jistě odešli, můžu přejít k tomu hlavnímu:

Je to teprv začátek tohohle blogu a vůbec si nejsem zatím ničím jistá, takže se dá říct, že je to více méně pokus, nicméně vřele doufám, že to nakonec bude fungovat.
K pořádnému uschopnění tohohle blogu mi ale budete muset pomoct taky vy - tedy ti, co mají stejně jako já a spousta dalších na světě rádi upíří povídačky a příběhy a povídky a bůh ví co ještě a rádi by se třeba i podělili se svými vlastními výtvory.
Blog jsem založila hlavně proto, že na síti už nějakou tu dobu potkávám spoustu stránek, kde má každý bloger zařazenou i rubriku "moje povídky" nebo něco v tom smyslu a zkrátka jsem si řekla, že když společně s tím nacházím i spoustu a spoustu blogů, které mají v záhlaví obrázek The Vampire Diaries a nebo i spoustu, které je v záhlaví sice nemají, ale s radostí píší, že seriálu fandí a podporují ho, že by třeba uvítali, kdyby se tu objevil blog shromažďující všechny povídky právě z tohohle okruhu.
Samozřejmě, že se to nemusí týkat jenom The Vampire Diaries. Opravdu ještě nevím, co s tímhle blogem dál, takže kdybyste měli snad nějaké návrhy, tak vřele přijímám.
Sama už mám nějakou tu řádku povídek a příběhů zastrčenou doma v šuplíku - tedy obrazně řečeno, spíš ve složce v počítači - tak jsem si řekla, že když je tu budu prezentovat, třeba se někomu budou líbit a ti, kteří už stejně jako já něco mají, se mohou přidat. A kdyby se nelíbily moje povídky, můžou se tu objevit alespoň nadějné kousky někoho jiného a já jsem si jistá, že na síti je spousta fanoušků vamírů, kteří by si rádi přečetli nějaké ty povídky právě o nich.
Když jsem sama hledala nějaký podobný blog s povídkami o Vampire Diaries, dobře jsem nepochodila, i když možná jen neumím hledat...
= Každopádně, kdokoli, kdo by mi se chtěl podělit o svoje dílo, navštivte rubriku "For Authors" (najdete vlevo v menu), kde naleznete další podrobnosti, kontakt a tak podobně, co potřebujete vědět, aby jsme to tu mohli tak nějak společně rozjet - tedy pokud máte zájem =) Kdyby někdo snad něco nechápal, nějaký termín nebo jak co funguje, tak jsem se ještě rozhodla zřídit speciální rubriku "Navigations" (téže vlevo v menu), kde byste popřípadě měli nalézt všechno vysvětlení=)

Takže Aprille se prozatím loučí a ještě se pokusí blog dát nějak dokupy, zatím doufám, že mě nevyženete s holí a najde se alespoň někdo, kdo to tu podpoří =)
Tak zatím ByeBye =)